Kedim Yiyecekleri Gömmeye Çalışıyor

gamzegumus1

Merhabalar. Kedim son zamanlarda devamlı olarak mamasının etrafında eşeleme hareketi yapıyor. Mamasını yemeden önce ve sonra uzun uzun eşeleme hareketi yapıyor. Bununla birlikte benim yediğim yiyeceklere de aynısını yapıyor. Örneğin masada bir şey yiyorsam gelip o yemeği de gömmeye çalışıyor.
Bu konuda çeşitli fikirler var. Kimisi mamasını sevmediğinden yapıyor diyor, kimisi mamasını çok sevdiğinden yapıyor diyor. Açıkçası biraz kafama takıldı bu konu, çünkü öncesinde hiç yapmıyordu son bir aydır yapıyor.
Fikirlerinizi merak ettim, şimdiden teşekkürler.

1 CEVAP

Emirrckr

İçgüdüsel bir hareket,
Özellikle yavru kediler yapar.
“Seviyorum/sevdim,daha sonra yiyeceğim”veya”şu an yemek istemiyorum ama daha sonra yiyebilirim”anlamı taşıyor.
Başka bir canlıya besinini kaptırmamak için gömüyorlar.