Karma Aşıyı Kaç Yaşından Sonra Bıraktınız? Ya Da Ölene Kadar Devam Mı Ediceksiniz?

Patpatik

Daha önce kedi karma aşısını belli yaştan sonra bırakan veterinerler olduğunu duymuştum. Arkadaşımın veterineri ise ömür boyu yapılmalı demiş. Hangisini uygulamalıyım? Siz ne yapıyorsunuz?

4 CEVAP

Fisun8

Karma aşı kedinin yaşamı boyu kesinlikle yaptırılmaz çok yanlış.12 ve 13 yaşları da iki kedim var şimdi yalan olmasın ama 7 yaş sonrası yaptırmayı bıraktık tam hatırlamıyorum ama 7 yaş sonrası gibi aklımda kalmış..tabi biz kafamıza göre bırakmadık hangi vete sorsan belli yaş sonrası yapmaz zaten..ayrıca 7 yaş sonrası karma bittiği gibi diğer aşılarda biter sadece 3 ayda bir iç dış parazit yapılır o kadar..ömür boyu yapılır diyen vete pek güvetmeyin hiçbir veteriner hekim belli yaş sonrası karma ve diğer aşıları yapmaz sadece yazdığım gibi iç dış parazit 3 ayda bir...

kgnrum

İç dış parazit 3 ayda bir yapılır kuduz karma aşıları 5 yaştan sonra gerekmiyor. Lösemi aşısı da 1 kere aşılar ilk yapıldıktan sonra hekimler tarafından da gerek duyulmuyor. Şahsen oğlum 4 yaşına girdi biz yeniden aşıları yaptık lösemi hariç.

Sezgek

Ben 4 yaş sonrası karmayı bıraktım kötü deneyimlerimizle birlikte ama kuduza mecbur devam ediyorum çünkü uçak yolculuğu yapıyoruz beraber yılda iki kere falan ailemin evine gittiğimde dolayısıyla kuduza devam etmek zorundayım ama uçak içim gerekmese onu da bırakırdım

Patpatik

Geçmiş olsun Sezgek ne gibi kötü deneyim yaşadınız?