Pire Yumurtası

Ye

Merhabalar, Elevden dışarı çıkmayan kedimiz maalesef pirelendi. Veteriner erkenden fark etti, dış paraziti yaptı. Ama pire yumurtalarından kurtulamıyoruz. Her gün sirkeli su ile taramamıza rağmen azalmıyorlar. Ara sıra bir iki tane pire görüyoruz hâlâ. Tekrar dış parazit yaptıracağız ama yumurtalarda etkisizmiş. Bu durumla karşılaşanlar ne yapmamızı önerir ? Teşekkürler, şimdiden.

2 CEVAP

stellabennett

kusura bakmayın sorunun cevabını bilmiyorum ama şeyi sormak istedim evden çıkmadan nasıl pirelendi ayakkabılarla falan mı temas etti ya da başka bir kediyle

Ye

Gelir gelmez elimizi yıkamaya ve bir kediyle temas ettiysek üstümüzü değiştirmeye gayret ediyoruz. Fakat bahçede de beslediğimiz kediler olduğu için tahminen onlardan bizim üstümüze bulaştı ve bir şekilde eve taşıdık diye düşünüyoruz. Başka bir kediyle teması olmadı.