Kedimin Kilosu

Tuanaalsk

Merhaba arkadaşlar kedim 6.5 aylık ve 4.5 kilo serbest besleme yapıyorum artık ölçülü beslemeye geçmeli miyim bu kilo normal mi fazla mi günde ne kadar mama vermeliyim

3 CEVAP

DanteGSD

6.5 ay için 4.5kg çok yüksek. Sizin ufaklık serbest beslemeye devam ederseniz obez adayı ne yazık ki :) Ölçülü beslemede günlük 60-70gr yeterli olacaktır.

stellabennett

yani bana birazcık şişmanmış gibi geldi eğer görünümü de öyle şişman duruyorsa ölçülü besleyin mamaların arkasında yaşlarına göre günlük miktarlar yazıyor

gruysal

Oğlum 3 yaşında ve 6 kg. Günde 65 gram mama veriyorum. Ölçü kaşığı ile bunu mutlaka yapın. Yoksa obez olması kaçınılmaz. Aldığınız mamanın üzerinde yaşına göre günde ne kadar mama yemesi gerektiği tablosu bulunur.