Lütfen Cevap Verin Çıldırıcam

Fttmgll

Arkadaşlar yaklaşık 1.5 aydır bizimle kedimiz , hafiften kızgınlıga giriyor sanırım poposunu falan kaldırıyordu , iki gün öncesine kadar hiç bir sorun yoktu . Hemşireyim 24 saat şeklinde nöbet tutuyorum evde kimse olmuyor işe gidip geldiğimde normal karşılıyordu hep beni ,gün içinde kendini sevdirir yanıma gelir oyunlar oynardık fakat bugun sabah nöbetten geldiğimden beri evde neredeyse terör estiriyor. Asla sevdirmiyor kendini normalde gel dediğimde gelirdi . Şimdi bi kenara geçiyor yada kapı dibine koltuk arkasına sonra benim üstüme koşarak dibimden geçiyor . Koridorda göz göze geldiğimiz anda koşarak başka yere gidiyor ve beni korkutuyor gerçekten böyle hareketlere hiç alışkın değilim . Benim için artık oyun olmaktan çıktı çünkü onunla bu oyunu oynayayım dediğimde o benim üstüme koştugunda bende ona yaptım tüylerini dikleştiriyor . Lütfen ne yapmam gerektiğini söyleyin . Tek başıma kalıyorum evde ve bu duruma bi çare bulmam lazım . Aksi taktirde koltuga oturup onun saldırmasını bekler gibi oluyorum diken üstünde

5 CEVAP

Sabisim

Kediler kızgınlıkta normalden daha sinirli olur. Sizinle oyun oynamak istiyor ilgi istiyor. Onunla enerjisini atabileceği oyunlar oynayın.

Ye

Sizinle oyun oynamak istiyor olabilir. Benim kedim de koşuşturma oyununu çok seviyor. Gün içinde oyunla enerjisini atamayınca daha enerjik oluyorlar. Ama mutlaka kısırlaştırmanızı öneririm kedinin sağlığı için çok önemli olmasının yanında sürekli kızgınlığa girmesi size de zorluk yaratacaktır.

NormaJean

Bir ipin ucune yuvarlayıp top yaptiginiz bir kagit parcasini takin sonra onu yakalamaya çalıştırın, her kedinin sevdigi en temel oyundur bu. Ya da iple de uğraşmayın kağıttan/folyodan toplar yapın atin uzağa onunla oynasın, onu yakalamaya, bulmaya ugrassin, enerjisini atsin.

Kedide bir sorun yok aslinda. Her kedinin kizginlik donemi farkli olabiliyor. Benim mesela yavruyken yaramaz ve aksi olan kedim kizginlik donemine girdiginde pamuk gibi olmustu, surtunmek, sevilmek vs isterdi. Ameliyattan sonra eski karakteri geri geldi :)

Sizin kediniz de belli ki son noktalarinda kizginligin, bir sekilde enerjisini atmak istiyor. Dedigim tarzda kosturup dikkatini dagitacak oyunlar oynayin en azindan rahatlasin. Merak etmeyin oyle cok cok tehlikeli bir saldiriya girişmez kediler. Bir an once de ikinizin iyiligi icin kisirlastirin derim yavruyu.🌻

Fttmgll

Teşekkğr ederim cevaplarınız için . Topla ipe bağlanmış topla oltayla koridorda sürekli koşturuyorum ama yetmiyor mu anlamıyorum

Prensesmincir

Dümdüz bi iple ip yere değecek şekilde evde gezin,görün nasıl yumuşuyor