Kedimin Sol Gözü Kapanıyor

HandeHera

Kedimin iki gündür sol gözü seyirmeye başladı bende takip ettim bugün devam etti veterinere götürdüm damla damlattı ama hala devam ediyo ne yapıcam

15 CEVAP

Infernus

Kızarıklık iltihap sebebiyle de olabilir ama normalde de bazı sağlıklı kedilerin gözlerinde de oluyor. Genelde büyük gözlü erkeklerde. Veteriner iltihap yok demiş zaten. Çarpma sonucu da olabilir, kumu çok tozutuyorsa o tozlar da kaçmış olabilir veya daha küçük temizlenirken de patisi değmiş olabilir. Sürekli kapalı değilse büyütülecek bir şey gibi gelmiyor bana da. Zaten yavru olduğu için göz refleksleri de tam oturmamış oluyor. Biraz da acısı varsa psikopat gibi göz kırpmaları seyirmeleri ondandır :) damla ile geçeceğini düşünüyorum. Göz hassasiyetini düşürücü uyuşturucu damlalar var veterinerinize sorarak kullanabilirsiniz.

Amedsoner

Damla al damlat. Gözünu kasimis olabilir ya da gözü enfeksiyon kapmış olabilir. bziİm kedi De bit kaç gün böyle olmuştu yavru kedilerim için aldığım göz damlalarını kullandım geçti

Infernus

Seyiriyor mu kapanıyor mu? Tam anlamadım. Sürekli mi kısık? Sürekli şu foto attığınız halde mi geziyor?

kedilimadam

Ben Obamada küçükken böyle bir durum yaşamıştım, dönem dönem bir gözünü kısıyordu.Papatya çayına bir fiske(gerçekten az olmalı) tuz atıp iyice karıştırıp pamuğa batırdıktan sonra güzelce siliyordum gözlerini. Bir damla da göz pınarlarına damlatıyordum.Çok çabuk etkisini gösterdi.O dönemden sonra bir daha tekrarlamadı hiç.Denemenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

HandeHera

Lütfen bilen varsa yardımcı olsun damla mı alayım ne yapmalıyım?

Infernus

Sürekli mi oluyor yoksa ara sıra nadir mi? Veteriner ne dedi? Oynarken bir yere çarpmış olabilir mi?

HandeHera

Veteriner iltihap yok gözüne toz kaçmış olabilir dedi damla damlattı takip et ama geçer dedi geçmedi gözün beyaz kısmı kızarmış. Son bi kaç gündür ara sıra kapanıyordu fakat bugün iyice kapanmaya başladı

HandeHera

Kapanıyor biraz yanlış tabir oldu kusura bakmayın tam iyi aktaramadım. gün içerisinde ara sıra sürekli değil gözü fotoğraftaki gibi seyiriyor sürekli bu şekilde gezmiyor gözün beyaz kısmı kızarmış. Gözü bu şekilde bi 5-10 saniye kısık kalıyor sonra düzeliyor gün içerisinde tekrarlanıyor

HandeHera

Çok teşekkür ederim Hera benim ilk tecrübem her şeyi onunla öğreniyorum ,bi yeri acısın hemen büyütüyorum tam bir yeni anneyim sanırım yavaş yavaş öğrenicem yardımlarınız için teşekkürler :)

zynpdmn

Damlayı vet tavsiyesi dışında alma derim ne olur ne olmaz. Benim kızım onu gözüne kılı girdiğinde yapıyor veya yanında parfüm sıktığımda yapıyor. biz bile iki ovuşturduğumuzda gözümüz kızarıyor kedinizde de kızarması normal birkaç gün içerisinde geçmezse başka bir vete götürün derim çünkü iki gündür aynı şekilde devam eden bir şey ise bir sorun var demektir

kedilimadam

Hayır. Demlediğiniz papatya çayını bir kaseye koyun içine çok az tuz atın tuz eriyene kadar karıştırın.İğnesi çıkarılmış küçük bir şırıngaya bu karışımdan çekin bir kenara koyun. Sonra kasedeki karışıma batırdığınız pamukla gözlerini silin. Daha sonra kenara ayırdığınız şırınga yardımıyla birer damla da göz pınarlarına damlatın.

HandeHera

Yardımınız için teşekkürler bunu deneyeceğim :)

Gentagut alıp 12 satte bir 2 damla kullanabilirsiniz

HandeHera

Pamuğa papatya çayı damlatıp azıcık tuz koyup gözüne mi tutmalıyım?

kedilimadam

Rica ediyorum, umarım çabucak işe yarar:)