Kedi Piresi

MrDolphin

Merhabalar 3 gün önce sokaktan bir kedi aldım eve bu gün de veterinere götürüp iç dış parazit aşısı yaptırdım aşıdan önce kendini kaşıdığını görmedim ama veterinerden geldikten sonra arada bir kendini kaşımaya başladı ve pireler düşmeye başladı hareket ediyorlar birde veterinere sormuştum ölürler demişti bunlar ölür mü ve pireler bana da bulaşır mı böceklerden aşırı derecede korkuyorum gördüğümden beri kaşıntı tuttu beni

3 CEVAP

KedicikUzum

Öncelikle kedi piresi insana bulaşmaz. Iç diş parazit aşısını yaptırdığınız göre 24-48 saat içinde tüm pireler ölecektir. Stres yapmayın ☺️

Emirrckr

Kedi piresi insana geçmez,yani insan vücudunda yaşayamazlar,en fazla ısırıp terkederler.
Fakat bence pirelerin düşmesi,damlanın etkisi sayesinde.
Yoksa normalde kedi piresi,kedinin üstünden etrafa kolay kolay saçılmaz,genellikle kedi pirelerinin yayılımı etrafa düşen pire yumurtaları ile oluyor.
Evi iyice süpürün,
Kedinizden düşen pireler muhtemelen damlanın etkisiyle sersemleşen ölecek olan pirelerdir.

MrDolphin

Anladım teşekkür ederim bu gün evi iyice süpürürüm, içim rahatladı bir sorun olmadığı için