Acana Mı Virbac Mı Acil Lütfen

foks_

Kedime 8 ayına kadar Proplan kullandık şimdi 11 aylık kısırlaştıktan sonra Hills kullanmaya başladık fakat 1,5 aydır kullanıyoruz ishal yaptı. Probiyotik kullanmamıza rağmen geçmedi. Şimdi Virbac ve Acana arasında kaldım. Hep tavuklu yedi şimdi Acananın somonlusuna başlamak istiyorm kedim evde çok hareketli değil ama kısır kedi için yok. Kısır kedi için yetişkin kedi maması kullanmamda problem olur mu? İdrar yollarında taş yapar mı?

8 CEVAP

dilanbulent

Kesinlikle Virbac. Acana, Orijen, ND gibi özellikle ''tahılsız'' serilere sahip mamaların şikayet oranları çokça yüksektir. Kendisini içerik profesörü zanneden arkadaşlar bu mamalara en iyi içeriğe sahip deseler de asla değiller. Ben kesinlikle Virbac diyorum.

tengrist

Ben yetişkin mama kullanıyorum hiçbir kedimde sorun yaşamadım. Yerinizde olsam Acana’yı tercih ederdim. Tabii en iyi mama da olsa sizin kedinize iyi gelmeyebilir kedimize iyi gelecek mamayı deneme yanılma yolu ile bulabiliyoruz ama genelde bu tarz mamalarda şikayet bir önceki mamanın kalitesizliğinden kaynaklı ya da dikkatsiz geçilerden oluyor.
özellikle Acana’ya geçişi çok dikkatli ve bir kaç haftaya yayarak yapmanız ve gözlemlemeniz lazım. Mide PH’ını olması gerektiği seviyeye düşürüp bağırsak florasını düzenleyecektir bu şekilde

Emirrckr

İkiside kaliteli,üst segment mamalardan.
Yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi kedinize iyi gelen mamayı deneme-yanılma yöntemi ile bulacaksınız.
Buradaki mama sorularına haklı olarak birbirinden farklı yanıtlar geliyor.
Çünkü her mama her kediye yaramayabiliyor;en kaliteli,en sevilen mama olsa dahi.

Okan3439

Acana iyidir ben zamanında orijen de kullandım kedime en iyi gelen mama oldu ama pahalı bir mama daha sonra virbac e geçtim virbac proplan ve hills ten daha iyi bir mama içinde probiyotikte var bence ilk etapta virbac deneyin daha sonra acana olabilir

Prensesmincir

Acana der geçerim en iyisi

MiaHanim35

Virbac kullanıyoruz çok memnunuz kesinlikle tavsiye ederim.Göz ile görünür tüy yapısı ve gelişimi var.

aytunccc123

Bende Acana ya yakın segmentteki Orijen i kullanıyorum çok memnunum kedilerimin gelişimi çok iyi ilerliyor ama 1 yaştan sonra ya nd ya virbac düşünüyorum çünkü kısırlaştırma ve yaş artışıyla hareket azalıyor acana orijen gibi mamalar ağır gelebiliyor hareketsiz kısır kedilere
O yüzden sizin sartlarınızı göz önünde bulundurup virbac öneririm öncelikle

ncsalttire

Ben 2.aydan itibaren royal Cannin verdim ne bi ishal ne bi kabızlık ne yememezlik ne kusma ne bir şikayetim olmadı, veterinerim de iyidir devam et değiştirme der. Bu mama için kötü duyum varsa söylesin bahane ile ben de bilgilenmiş olayım önerimi geri alayım