Pire İçin Hangisi

nurayydmr40

kedimde pire var bugün gidince aşı da yaptırıcam da iç parazit mi yaptırmam gerek dış parazit mi hangisi oluyo

2 CEVAP

Emirrckr

Pire için dış parazit,
Ancak iç paraziti de ihmal etmeyin,pireli bir kediye iç parazitte bulaşabiliyor kolaylıkla.
Kediler tüylerini yalarken,pireyi dişinin arasıyla kıstırıp yutabiliyor.
Pireler de zaten iç parazit(örneğin tenya vs.)taşıyıcısı oluyor.
Eğer yoğun bir pirelenme varsa hekim de onay verirse iç parazitini de yaptırın.

nurayydmr40

teşekkür ederim