Ekmege Alisti Mama Yemiyor Çözüme Nedir

cnytaksy1

Köpegim ekmege alisti mama yeniyor zorla veriyorum yemiyo agzindan atiyo

3 CEVAP

Poidox

Aynı sorunu ben de yaşadım kuru mamayla beslediğim köpeğimi tavuk etiyle beslediğim zamanlardan sonra kuru mamayı iştahsız yiyordu fakat zamanla aynı besini önüne koyunca alışıyorlar.

Öncelikle yavruysa eğer mama kabını önünde bırakın 6-7 aylık olana kadar hiç kaldırmayın önünden ki yiyebileceği kadar yiyip sağlıklı gelişsin.
Eğer genç ise günde 2 öğün koyun önüne mamayı sadece örneğin sabah 8 akşam 8 mama vermeye alışın o acıkacak ve hertürlü o mamayı yeme mecburiyetinde olduğunu anlayacak çünkü böyle devam ederseniz yeterli vitamin alamaz ve hastalanır ekmek bu sonuçta ve hamurda bir noktadan sonra zararlıdır.
hem köpeğiniz sizin iradeniz altında yemek yediğini sahibi olduğunuzu daha iyi ayırt eder hemde mamasını yemezse aç kalacağını bilir. Sakın o size masum bakış attığında ona ekmek vermeyin acıka acıka öğrenecek :)

cnytaksy1

Sagolasin kardesim bi gundur ac zaten yarina kararini verir umarim :)