Kedimin Çenesinde Akne Var Nasıl Tedavi Edebilirim

78kedi78

Dün akşam kedimin çene altında küçük sihay bi nokta fark ettim ve nasıl tedavi edeceğimi de bilmiyorum bilen varsa bana acil yazabilirmi lütfen 🙏🏻🙏🏻

8 CEVAP

Dann

kendi kedimde kullandığım yöntem şu, eğer çok değilse tırnağınızla kaşıyın dökülür ama fazla ise oksijenli su sürün pamukla, biraz bolca sürün ama beklesin o şekilde siyah akneleri yumuşatıp yüzeye çıkarıyor ,sonra kuru peçeteyle silin bölgeyi. bir kaç sefer yaptıktan sonra bir şey kalmaz. oksijenli su kullanıp sildikten sonra elinizde varsa biraz bepanthen krem gibi bişey sürün oksijenli su biraz tahriş edebilir. geçmiş olsun.

78kedi78

Crystalin ile sürsem olurmu

Dann

oksijenli su kadar etkili olur mu bilmiyorum, veterinerimiz bu yöntemi söyleyene kadar bende cristalin ile temizliyordum, oda işe yarıyor

muratt_dgn

ben dr animal ile temizledim hergün ve kayboldu Crystalin ile de silebilirsiniz sabah akşam

78kedi78

Çok teşekkür ederim 😊

tommyse

bizde de kedi aknesi vardı ama günlük temizlemeyle neredeyse yok gibi artık. ağız ve diş bakım suyu vardı onun düzenli olarak silince eğer çokta ilerlememişse geçer bizimki çok çok ilerlemiş hali değildi ondan rahatça geçti.

MiaHanim35

Top kekik tavsiye ederim ileri seviyede olsa bile birebir👍

IIREMMM

crystalin ile düzenli silebilirsiniz,plastik mama ve su kabı kullanıyorsanız onun yerine seramik,porselen ve cam tercih edebilirsiniz.