Kedim Her Şeyden Korkuyor

zynpdmn

Evimizde geçtiğimiz haftalarda tadilat vardı dolayısıyla çok ses ve karmaşa oldu. Kedim her zaman temkinli bir kedi olmuştur ama bu aralar kuyruğu kabloya değse bir şeyler düşse ödü kopuyor, sıçrıyor. Tuvaletinin olduğu balkonda kombi su sızdırmaya başladı kesinlikle çıkmıyor, dün gece çok uğraştım kakasını yapsın diye 1 gündür yapmamıştı zorla uğraşların sonucu yaptı ve korkudan üzerini bile örtmeden kaçtı. Bu durum da beni üzüyor ne yapıp onu rahatlatabilirim? 4 aylıkken sahiplenmiştim hala evi benimseyemedi gibi geliyor? Korkusunu yenmesi için kendi haline mi bırakmalıyım?

2 CEVAP

halemscatss

korkuyu yenmesi için ona güve sağlamalısın.Nasıl güven sağlayacağım dersen ise ona bir şeyler yere düştüğünde hiç bir şey olmadığını düşündürmen gerek ve on bol bol kucağında sev sanki yeni almış gibi eminim ki işe yarar yaramassa veteriner kontrolünde -korku yenme- temasına başvurabilirsin...

zynpdmn

Teşekkür ederim cevabın için herhangi bir vet olabilir mi bu yoksa belli yerler mi ilk defa sizden duyuyorum