Kuyruğu Ampute Edilen Kedim Kakasını Ve Çişini Tutamiyor

Lütfen bilgisi olan bana yardım etsin.kedim 5. Kattan düştü kalçası ve kuyruğu kırıldı kuyruğu kökten kırıldığı için ampute edildi sinirler hasar gördüğü için kakasını ve çişini tutamiyor goturmedigim veteriner kalmadı kortizonlu ilaçlar kullanmamıza rağmen düzelmedi durum üzülerek yazıyorum böyle bı durum yaşayan varmı varsa ne yapmam lazım bana yardımcı olur musunuz çok rica ediyorum

5 CEVAP

Ketonmanya

Merhabalar.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Umarım aynı kazanın tekrarlanmaması için pencerelerinizde ve balkonlarınızda gerekli güvenlik önlemlerini almayı yapılacaklar listenizin ilk sırasında koymuşsunuzdur.

Sinir hasarları büyük ölçüde geri dönüşümsüz oluyor maalesef. Hekiminizin yorumu daha önemli tabii ki ama olur da sinir hasarı düzelmeyecek olursa lütfen hayatının geri kalanında ona en iyi bakımı verin. Onu hep mutlu edin ve ondan hiç vazgeçmeyin. Biz evcil hayvanlarımızın sadece iyi gün dostları olmamalıyız.

Bol patili günler dilerim. :)

tengrist

Geçmiş olsun Saliha Hanım. Durum hakkında fikrim yok, sorunuza destek olarak yazıyorum. Umarım pes etmez bundan sonra yaşayabileceği en kaliteli hayatı yaşatıp tekrar sağlığına kavuşana kadar azim ile çabalarsınız.

Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Eğer İstanbulsa veterinerlik fakültesinde Alev hocaya gösterin kendisi kedimin kimsenin farkemediği hastalığını farketti

İyileşene kadar cabalicam ve inaniyorumki iyileşecek konforu yerinde onun için bir odayı ona tahsis ettim ailecek iyileşmesi için büyük çaba sarf ediyoruz bu arada balkonda file camlarda sineklik mevcut buyuzdende nasıl düştüğünü düşünmekten deli oldum zaten