Kızgınlıkta Erkek Kedi Kısırlaşır Mı

sevvalay

Merhaba tekrar geçen hafta da kısırlaştırma ile ilgili sorum vardı. 8 aylık erkek kedim var veterinerimiz şu an kısırlaştırmayı önermedi ancak eve koku bırakmaya başladığı için kısırlaştırmak mecburiyetindeyim. 2 ayrı yer aradım birisi erkek kedide kızgınlığın önemli olmadığını yapabileceğini iletti, diğeri kızgınlığın bitmesi gerektiğini belirtti i. Bu konuda fikri olan var mı acaba

2 CEVAP

tengrist

Veterinerlerde olduğu gibi burada da bir çok farklı görüş var. Normal şartlarda kızgınlık döneminde her iki cinsiyet içinde kısırlaştırma operasyonu daha risklidir, kısırlaştırma sonrası davranış problemleri gösterme ihtimali artar. Bence kızgınlığının geçmesini sağlayıp sakinleştirici yöntemler deneyin, bir kaç gün dikkatini başka şeylere çekmeye çalışın. Şimdiden geçmiş olsun

Sabisim

Koku bıraksın bir şey olmaz sonuçta canından daha önemli değil. Ben kızgınlıkta aşı bile yaptırmadım zaten veterinerimizde önermedi. Sizde bitmesini ve üstünden 5-6 gün geçmesini bekleyin lütfen.