Erkek Kedi Kanlı İdrar

gseyma

Merhaba, birkaç gündür erkek kedimin kumunda pembeye yakın bir renkte idrar görüyorum ve aynı şekilde sanırım kızgınlık dönemine de girdi. henüz kısırlaştırılmadı. bugün de evin bir köşesine idrarını yaptığını gördüm ve rengi normal idrar renginden biraz daha koyuydu. enfeksiyon sebepli mi yoksa kızgınlıkta normal bir şey mi :(

9 CEVAP

tengrist

problem nedir bilmiyorum ama kızgınlıktan kaynaklı olmadığını ve durumun oldukça anormal olduğundan eminim. ya böbrek, ya idrar yolları kısaca üriner sistem problemi büyük ihtimal ile mutlaka ve mutlaka veteriner hekim görmeli

Nehn

Acil gitmesi gerekiyor su siralar erkek kedilerde cok fazla gorunuyor sistit olabilir yasina gore bobrek rahatsizligi tas veya krilstal olabilir benim kedim 6 aylik olmasina ragmen kristal oldugu icin kanli idrarla gecti cok maliyetli oldu acikcasi tavsiyem direkt idrara baktirin idrarda sistit ya da kristal kesin cikar sonr rontgen vs yaptirmanizi tavsiye ederim

Nehn

Insallah ama zaten ilaclarla gecebilecek bisey merak etmeyin. Bir de doktor antiyotik verdiginde eczane muadil verirse kabul etmeyin. Icerikleri ayni olsa da miktarlari farkli oldugu icin doktor zaten kilosuna gore belli bir hesap yapiyor tekrardan ayarlamak hos olmaz 🤗

Nehn

Kiz bana da surup veriyorlar icirene kadar canım cikiyo

tommyse

benim kedimde idrar yolu enfeksiyonu var ve iki hafta önce su pınarı almıştım onu aldığımdan beri inanılmaz su içmeye başladı. biofeline'nin üriner hapını almıştım onu veriyorum mama olarak hills c/d kullanıyorum ama şu an o bitmek üzere bende kaliteli bir mamaya geçtim veterinerimiz alabilirsiniz dedi. brit care urinary aldım içeriği tahılsız ve et oranı yüksek. kedim bu süreçte çok yıpranmıştı ama su pınarı, üriner tablet ve malt sayesinde diyeceğim 2-3 haftadır sorun olmuyor tıkanma yaşamadık su kesinlikle çok önem arz ediyor su içmesi çok önemli. İnşAllah iyileşir ✨

gseyma

@tengrist cevabınız için teşekkür ederim, veterinere götürmek istiyorum fakat kızgınlıktan dolayı dışarı çıkarmam onun için sıkıntı olur mu tedirginim çünkü toplu taşıma ile gidiyoruz :'(

gseyma

@Nehn cevabınız için çok teşekkür ederim, umarım dediğiniz kadar kötü çıkmaz :(

gseyma

@Nehn aaa öyle mi, çok teşekkür ederim bunu aklımda bulunduracağım. bu zamana kadar antibiyotikleri hep veterinerden almıştık hap şeklinde olanları. çok sağolun tekrardan 🥺

gseyma

@Nehn hap içirmek biraz daha kolay neyse ki ama şurup bir hayli zordur. Allah biz hayvan sahiplerinin yardımcısı olsun 😪😪