Kedimi Kısırlaştırdım Bilgisi Olan Yardım Edebilir Mi ??

Erkek kedim bugün kısırlaştırıldı.Ama veterinerden çok bilgi alamadım.Kedim sürekli yürümek istiyor.Arkası uyuşuk olduğu için yürürken yere düşüyor.Sürekli bunu tekrarlıyor.Daha üç beş saat oldu yeni.Ama hiçbir bilgim yok.Boyunluğuda yok.Sanırım normal kum kullanmamam gerekiyomuş.Neler yapabilirim yardımcı olabilir misiniz lütfeeennn

13 CEVAP

deniz_berkan

İlk 6 saat ameliyattan sonra mama ve su verilmemesi gerekli , anesteziyi gaz olarak mı verdiler? Uyusukluk cok normal ilk gün yemek yememe durumu olabilir fakat bu devam etmemeli.. ilk 3 gün yemek yemesi şart bagısıklık için çok önemli egerki yememezlik ederse veterinere mutlaka götürün serumla sıvı besin takviyesi yapılıyor ayrıcada ameliyattan sonra 3 gün serum alması gerek bu konuda ne dedi bilmiyorum ama olması gereken budur. Stresli olacak size kızıp küsebilir endişelenmeyin karanlık yerlerde uyuyabilir psikolojik bir durum bu.

Reyaura

Aynı durum bendede oldu . Surekli düşe düşe yürüdü ilk gün akşamı toparladi. Sizinkide akşam toparlanır biraz . Ayilmasi için serum yapıldı anesteziden ayilmasi uzun sürdüğü için. Ilk gün yemek yedi akşam hatta ciflesmeye bile çalıştı tekrar. Yemek yemese bile su icirmeye çalışın sürekli önünde dursun. Aksama toparlar büyük ihtimal. Geçmiş olsun.

Kjw

Yemek vermeme olayı aneztezinin etkisiyle kustuğu için midesinin boş olması daha iyi oluyor...

Benimki ilk klinikte kustu,evde de 2 kere kustu ama ben akşam 9'dan sonra yemek vermedim sadece sıvı çıkardı...
Ben operasyon bittikten yarım saat sonra aldım eve geldim,klinikte uyanmıştı zaten gayette normaldi...Tüm gün yattı,bazen yürümeye çalıştı,sallanarak gitti tuvaletini yaptı ... Fakat akşam üstü bir baktım yatarken altına yapmış...Sildim temizledim tekrar uyudu o yaptığının farkında bile değildi...Akşam 10 gibi yemek yedi...Gece biraz hareketlendi ve ertesi gün sabah ,normal yaşantısına geri döndü...Aradan 24 saat bile geçmeden tekrar koşup oynamaya başladı...

mia1598

Biz az önce bıraktık veterinere ona da endişelendiğimi söyledim biraz anlattı sonra sağlığı ve daha kaliteli yaşamadı için bıraktım öğlen saat 1-2 gibi biz ararız dediler . Ameliyat sonrası ne olur ne olmaz diye biraz orda tutacaklarmış. Umarım bizim miniğimiz de sizinki gibi kolay atlatır

deniz_berkan

Kumla ilgili ben birşey duymadım yapışmaması için önerilmiş olabilir ama ben normal kumuma devam etmiştim

Arkadaşlar Hüsnü geldikten bir iki saat sonra çişini kumuna yaptı,mamasını yedi.(düşe kalka da olsa) yani o kadar sıkıntılı bir durumu yok.Ama aynı anda aşılarını da yaptılar.Sadece uyuyor,sersem,uyuşuk.Onun dışında yeme içme sıkıntısı tuvalet sıkıntısı yok yani.Ama veterinerle ameliyattan sonra acil işi olduğu için konuşamadım.O yüzden hiçbir bilgim yok getir falan demedi

mia1598

Kısırlaştırma öncesi kaç saat önce mama ve su vermeyi kestiniz ? Bizimkisi yarın sabah kısırlaştırılcak biraz endişeleniyorum

Hayır kesmedik benim bu konu hakkında hiç bilgim yoktu.Araştırmaya da zamanım olmadı birden karar verdiğimiz bişeydi yani

Normal gündelik yemeğini yedi herşeyi aynıydı

mia1598

Veterinerimiz verdiğim saatlerde kesin demişti ama çok fazla aç kalmasından korkuyorum . İnternetten baktım çoğu kişi aynı saat aç bırakıyor aslında

Yani veterinerin dediğini dinle bence.Ama saatleri biraz daha ileriye alabilirsin bence da fazla

Bu sabah kedim eski haline dönmüş.Çok iyi.Fazla korkulcak bir şey değilmiş bence bu kısırlaştırma işi

Sana tek söyliceğim şey telaş yapma.Eğer yaparsan daha zor geçer.Ve ameliyat sonrası orda bekletilmesi emin ol daha iyi.Evde o halini görünce üzülüyosun.Benim kedim anestezinin etkisiyle yataktan düştü.Yürürken yuvarlanıyordu.Aslında baya komikti ama ben üzüldüm.Sonrasında o kadar rahatlıyosun ki.Miyavlamaktan bıktırmıyor,işemiyor,yıpranmıyor.Sen sadece kedinle keyifli vakit geçirceğin günleri düşün.İyi olucak merak etme :) Bu arada bizimkinde bilinçsiz olduğum için günlük yemeğini yedi ama sadece bi kere kustu.Bugün iyi