Kedim Geceleri Neden Miyavlıyor ?

Pamres

Merhaba arkadaşlar, kedim Geceleri çok miyavlıyor. Çoğunuz hemen kızgınlık diyecek ancak bu miyavlama öyle bir miyavlama değil. Normal düz bir mitavlama sanki bizi kaldırıp oyun oynamak istiyor veya maması suyu bitmisgibi. Ancak maması ve suyu tam oluyor. Her gece hiç uyumadığı gibi bizi de uyutmuyor 😅 herhangi bir sağlık problemi de yok çok şükür. Bu neden olur? Sizce normal mi? Sizinde böyle oluyor mu?

6 CEVAP

Emirrckr

Bizim küçükken oluyordu,
Gündüz sürekli uyuyor mu,evde yalnız mı?
Gündüz fazla yorulmuyorsa akşamki oyun da yetmeyip gece de oynamak istiyor olabilir.
Veya gece yatarken kapınız kapalı mı?

Pamres

Güncel

Pamres

Gündüz evde yalnız kalıyor sanırım ondan

Sabisim

Benim kedim evde hiç yalnız kalmamasına rağmen evin içinde dolaşırken miyavlıyor yinede. Yatmadan önce oyun oynarız yinede yatağa yatar yatmaz beni kaldırmak için yatağımın kenarına tırnak geçirir, bazen ayağıma pusu kurar. Ben tepki vermeyincede gider yatağına yatar :)

Emirrckr

Gündüz yorulmaması da bir etken,
Ama belli zaman sonra alışkanlık haline de gelebiliyor.
Veya gündüz evde olsak bile mesela bizimki illa birkaç saat uyumayı tercih ediyor.
O uyurken de insan kıyamıyor zorla uyandırmaya :))
Geceleri daha aktif canlılar kediler.
Bu yüzden biz mümkün mertebe özellikle yavruyken akşam-gece arası epey bi yoruyorduk,bize ayak uydurmaya başlamıştı.
Ama tabii miyavlayıp uyandırdığı gece sayısı asla az değil :)
Ne yapsanız yine de gece boyu onlar için uzun bir süre olarak geliyor ve merak edip uyandırıp oyuna sizi de katmak istiyorlar.

Bizim de çok oluyordu su pınarı aldıktan sonra tamamen bitti miyavlaması :) günde 2 kere suyunu değiştirmemize rağmen derdi akar suymuş 😂 tabi bizimki suyu çok seviyor sizinki de böyleyse deneyin derim