Bakarmısınız Acil

Lilyyyy6

Kedimde pire vardı geçen veterinere gittim iç dış parazitini alıp kendim yaptım sonrasında gittim geçmedi diye veteriner geçmez pireler galan bişeyler dedi pire kedime zarar vermez mi napmalıyım

1 CEVAP

Emirrckr

Geçmez pireler ne demek,
Damlayı doğru uyguladıysanız ve kaliteli bir damlaysa pirelerin 1-2 hadi en fazla 3-4 gün içinde ölmesi lazım.
Damla yumurtalara etki etmiyorsa yine hekime danışıp 2 hafta sonra damla tekrarlanabilir fakat hekime danışarak.
Pirelerin çok fazla zararı var,
En nihayetinde sonuçta kedinizin kanıyla besleniyorlar,ısırıyorlar bu zaten hayvanda bir huzursuzluk ve kaşıntı hali yaratıyor.
Ve pirelerden geçen hastalıklar da mevcut,en basitinden iç parazit kapması kuvvetle muhtemel.
Veterineriniz bu kadar sorumsuz konuştuysa değiştirmenizi öneririm yani nasıl bir dille söyledi bilmiyorum ama anlattığınıza göre başından savmış gibi konuşmuş.
Pireler geçmez ne demek,hayvan ömür boyu pirelerle mi yaşasın,üstelik sadece kedinize değil,kontrol altına alınmazsa pireler eve de yayılabilir,sizi de ısırmaya başlayabilirler.