Kedi Parazit Aşısı

Ecerana

Merhaba kedime parazit aşısı için veterinere götürmek zorunda mıyım yoksa mesela bazıları evde iç parazit için hap, dış parazit için damla filan veriyorlarmış sizce öyle yapsam Bi sakıncası olur mu

3 CEVAP

Kedimekim

Bence bu isi veterinere birakmak gerekiyor. Cunku bu ilaclar kedinin kilosuna gore doz ayarı yapiliyor. O yuzden sizin uygalayacaginiz parazit ilaclari kedinize fazla ya da az gelebilir. Bu durum da az gelirse ise yaramaz fazla gelirse kediniz zehirlenebilir

Heiter

Herkes kendi şartlarına uygun olarak seçim yapıyor bu konuda. Bize gelince: Biz veterinere götürmek stresini yaşatmak istemiyoruz. Bu yüzden ense damlası alıyoruz. Bir sefer uygun dozu ve ürünü veterinerde öğrenirseniz (her marka için olmasa da) internetten alma imkânınız oluyor. Bazı damlalar hem iç hem de dış parazit için etkili olabiliyor. Yine de, kimyasalların zararlı etkisini göz önünde bulundurup doğal çözümler bulmaya çalışan kişiler de yok değil. İşe yarıyor mu bilmiyorum fakat böyle bir seçenek de var.

Ecerana

Yorumunuz için teşekkür ederim peki siz nereden hangi marka alıyorsunuz bir de kedi tüyü olur da yutarsak bizde kist yapmaması için sadece dış parazit damlası yeterli olur mu