Kedimde Sarkom Olabilir Mi?

Sarmanmia

Merhaba arkadaşlar kedim 4 yaşında ve lösemi aşısı olmamıştı veteriner de lösemi aşısı olabileceğini söyledi ben de güvenerek yaptırdım sonrasında aşı yapılan yerde bir kitle olduğunu fark ettim yumuşak ve oynar şekilde löseminin 2. aşısı için götürdüğümüzde bahsettim ve aşılardan sonra bunların olabileceğini söylediler benim de içime biraz kurt düştü ve araştırmak istedim araştırdığımda da kuduz ve lösemi aşılarının kedilerde sarkoma sebep olabileceği yazıyordu ki kedim de lösemi aşısı yapılması gereken yaşı çoktan geçmiş ve bunların hepsi de sarkomu tetikleyebilirmiş birkaç defa daha sordum ve beklememi aşı sonrası apse oluşabileceğini söylediler ne yapmam lazım kaç gündür gözüme hiç uyku girmiyor

5 CEVAP

Enjeksiyon sonrası yumuşak doku sarkoması oluşma ihtimali malesef ki var. Ama bu demek değil ki kesinlikle bu bir sarkom. Bunu bilmenin en iyi yolu hiç vakit kaybetmeden iyi bir veterinerlikte pataloji yaptırıp ordan örnek alınması ve kitlenin ne olduğunun anlaşılması. Elle muane ile malesef anlamak mümkün değil. Bu bir sarkomsa vakit kaybetmeden tedaviye başlanması lazım .değilsede ve sadece bir ödemse zamanla geçecektir

Sezgek

Yumuşak ve oynar bir şekilde ise apse olma ihtimali yüksek bu kitle ne aldat bir süre de oluştu hala büyümeye devam ediyor mu elinizle masaj yaptığınız da kitlede küçülme oluyor mu aşı sarkomu özellikle lösemi aşısı aonra yüksek oranda gözlendiğini söylediği için vet arkım ben hiç yaptırmadım çevreme de hep söylüyorum yaptırmayın diye kitlenin zamanı ve büyüme hızı hakkında daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabilirim bu arada şiş bölgeye masaj yapmaya devam edebilirsiniz

Sarmanmia

Merhaba kitle onar şekilde ilk zamana göre azaldı gibi ama yine de 2 cm civarında ben 3 hafta önce fark ettim 1 hafta önce de lösemi aşısı yaptırmıştık o zaman aklıma ovmak gelmedi 2.aşısı yaklaştı o zaman gidince sorarım demiştim 1 hafta önce de 2. Lösemi aşısını oldu o zaman sorduğumda apse olabileceğini ovmam gerektiğini söylediler ben de biraz araştırdım ve açıkçası korkmaya başladım şimdi her gün ovuyorum azalma oldu ama yine de var apse olsa ne kadar sürede geçiyor bir de sanırım çipi de oranın yakınlarında ovarken çipi elime geldi ve ondan da biraz korktum açıkçası bilgi verebilirseniz çok sevinirim

Sezgek

Çip elinize gelebilir gayet normal eğer küçülme olduğundan eminseniz çok büyük olasılık apsedir apsenin de geçmesi 1 ayı falan buluyor hatta bazen apse yeri açılıp yara da oluyor siz takip etmeye ve masaj yapmaya devam edin eğer hala geçmezse o zman bir biyopsi yaptırırsınız

Sarmanmia

Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için umarım hemen geçer