Endopet İç Parazit Hapı

Layasso

Merhaba,

Parazitli kedim broadline iç dış ilacından 21, 22 gün sonra yine kanlı ve Parazitli kaka yaptı. Bugün de yaptı, veteriner o 2 gün önce gittiğimde daha erken demişti (20 gün arayla diye biliyordum) ama bugün gidip aldım zorla biraz :') Endopet iç parazit hapı da verdi. Kedim yutmak yerine çiğnedi ve ağzından köpük köpük tükürük akmaya başladı. Aradım sordum normal dedi veteriner ama çok korkuttu o görüntü, kullananlar sizinkilerde de böyle oldu mu? **Ayrıca diğer kedine ver dedi hapın yarısını ama onda bir şey yok, zaten broadline kullanacağız. Kediye çok yüklenmek olmaz mı? Hadi diğeri parazitli ama parazitsiz kediye ikisini de vermek normal mi? **

Ağzını yüzünü silip temizledim, sonra yaş mama verdim suyla karıştırıp. Hepsini yedi yine obur :') Birkaç saat gözlemleyeceğim ama o görüntü çok korkuttu gerçekten.

2 CEVAP

Cakeyta

Hap yutturmak zor bir istir. Eger hapi bogazina dogru koymak yerine rastgele agzina attiysaniz kediniz hapi yutmaz, agzinda tutar, cikarmak icin cigner ve agzini actigi an tukurur. Aynisini biz de yasadik. Ayni kopurme, ayni panik bizi de vurdu ama bir sey olmadi. Ben de bu olaydan sonra arastirdigimda kopurmenin normal oldugunu gordum. Belki ilacin tadini atmaya calistiklari icin belki de tukurmeye calisirken zorladiklari icin kopurme yasaniyor olabilir sebebini tam olarak bilmiyorum ama simdiye kadar bir sorun gozlemlemediyseniz simdiden sonra hicbir sey olmaz merak etmeyin

Layasso

@cakeyta çok teşekkür ederim cevabınız için. Kusma olmadı, kaka yaptı ve bir şey çıkmadı. Ne kan ne parazit, hiçbir şey yoktu. Boğazına kadar koydum ama resmen dediğiniz gibi kendini zorlayarak çıkardı defalarca. Şükürler olsun keyfi yerinde ama küstü sanırım, dolap üstünden inmiyor gerekmedikçe :')