Tüy Sorunu?

Selma_

Kedimin tüyleri acayip dökülmeye başladı . Mamasindan kaynaklanıyor olabilir mi ? İlk sahibi sürekli pro Line ve Whiskas yediriyormus bende bu mamalrdan şüphelenip N&D siparişi verdim Zaten Whiskas in zararları ortada . Whiskas mamasinda cope Mi atmaliyim sokaktaki kedilerede dokunur mu ? Artık bilmiyorum neyin bu kadar aşırı tüy döktüğünu sevdiğimiz an ellerimiz sürekli tüy oluyor . Artık evin her tarafida tüy hergun temizlemek zorunda kalıyoruz . Tras ettirmeyide düşünüyorum daha önce çok tras olmuş ? Sizce bu çok tüy dökülmesi neden kaynaklanıyor

1 CEVAP

Heiter

Pek çok sebep olabilir ama temelde iyi bir mama ve düzenli taramayla bu sorun büyük ölçüde azaltılabilir. Vitamin takviyesinin de sonuçlarını kısa bir sürede görebilirsiniz. Bazen bütün bunları yapsanız da mevsim değişikliği, kızışma dönemi, gebelik, pirelenme gibi sebeplerle artan tüy döküntüsünü ortadan kaldıramayabilirsiniz. Siz durumu iyi gözlemleyip ona göre çözüm geliştirmeye çalışın. Bir de tavsiyem var: Bu süre zarfında sabırlı olmaya çalışın çünkü emin olun çözümlerinizin sonuçlarını bir süre sonra alırsınız.