Kedim Oyun Amacıyla Elimi Isırıyor

Ysfrnylmz37

3 aylık yavru kedim oyun amacıyla elimi ısırıyor büyüdüğünde de ısırırsa diye korkuyorum nasıl elimi ısırmamasını nasıl öğretebilirim

3 CEVAP

mia1598

Elini ısırdığında kızmanız ve ilgisini başka oyuncaklara yöneltmeniz gerekiyor. İpli oyuncaklar veya küçük toplarla oynayabilirsiniz . Buna şimdiden alıştırın çünkü bizim kızımız da yavruyken çok ısırırdı büyüdükçe öğretmek daha zor oluyor .

Heiter

Kesinlikle izin vermeyin. Diyelim ki ısırmaya çalıştı. Elinizi çekip bakışlarınızla ve ses tonunuzda (çok ciddiyim, tıpkı bir çocuğu terbiye eder gibi) "hayır" deyin. Bir de tavsiyem, kedinizin sizin elinizi bir oyuncak gibi görmesini istemiyorsanız ilgisini başka yönlere çekin. Eliniz ve ayağınızı bir oyuncak gibi görmesini engelleyin. Bunun yolu da araya başka oyuncaklar koymaktır. Mesela bir top, bir olta veya basit bir karton parçası. Şimdi bunu öğrenmesi için en uygun zaman. Şu an bu meseleyi halledemezseniz, büyüdüğünde bu ısırıklar çok can yakıcı ve sıkıcı olacaktır.

Castielthecat

Ben de aynı sorunu yaşıyorum. O bu hareketi her yaptığında hayır diyorum sert bir şekilde ve elimi çekiyorum. O da artık bu davranışını azalttı. Biraz da bebek olması ile ilgili, büyüdükçe daha sakin bir hal alıyorlar :3