Kedim Heryere Tuvaletini Yapıyor

Baris_dmrc

Arkadaşlar kedim tuvaleti dışında başka yerlere idrarını yapıyor tuvaletini bile değiştirdim ama hala devam ediyor bilgilendirirmisiniz beni bu konu hakkında

1 CEVAP

ANur

Öncelikle bir veterinere götürmenizde fayda var bir sağlık sorununu anlatmaya çalışıyor olabilir. Eğer veteriner kontrolünden sonra bir sağlık sorunu yoksa; kumunu sevmemiş olabilir, tuvaleti yeterince sık temizlenmiyor olabilir, tuvaletinin yerini sevmemiş olabilir (mama ve su kabından uzakta olmalı zaten uzaktaysa başka bir sebeple de sevmemiş olabilir) başka bir kedi varsa kendi bölgesini işaretleyerek hakimiyetini korumaya çalışıyor ve buranın sahibi benim diyor olabilir.