Kedim Benden Korkuyor Ve Kaçıyor.

cryptonym

**Merhabalar yaklaşık 2 hafta önce 1.5-2 aylık yalnız bir yavru sahiplendik sokaktan. Bir süre kontrolleriyle vs. uğraştık fakat son veteriner ziyaretimizden sonra kedimiz bizden aşırı derecede korkmaya ve hiç yaklaşmamaya başladı bize. Ev içerisinde yürürken adımlarımız dinleyip kaçıyor. Eskiden kendisini sevdirirdi şimdi onu da yapmıyor. İştahında da herhangi bir sorun yok. Ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
**

3 CEVAP

Oglumfrodo

Merhaba, bizde kedimizi sahiplendiğimizde aşırı korkak ve ürkekti. Sahipleneli 2 ay oluyor.Daha sonraları daha rahat olmaya başladı, sevdirip üstümde uyurdu fakat veteriner kontrolünden sonra bizim kedimizde aynı şekilde saklanmaya, her sese aşırı uyarılmaya başladı. Sürekli bizden kaçıyordu. Veteriner sonrası yaklaşık 15 gün böyle devam etti. Daha sonra kendini güvende hissettiği için tekrar yavaş yavaş yaklaştı. Şu an kucağımda uyuyor, kendini çok olmasa da sevdiriyor. Sizin yavrunuzda belli süre sonra eski haline dönecektir. Merak etmeyin, sabırlı olun. Yabancı ortama yavruyken girmesi, sahiplenme öncesi yaşadığı tramvalari bilemediğimiz için olabildiğince anlayışlı olmakta fayda var. Sevdirmek istemiyorsa sevmemeye özen gösterin. Çok zorlamayın. Sessiz, sakin bir ortam yaratmanın da faydası olacaktır diye düşünüyorum. İyi günler size ve yavrunuza

cryptonym

Sürekli yavrumun durumunu düşünmekten kendimi alamıyordum çok teşekkür ederim gerçekten yardımcı oldunuz.

Oglumfrodo

Ne demek, her zaman. İçiniz rahat olsun bu dönem geçecektir. ☺️