Dikiş Enfeksiyonu

Arkadaşlar nolur yardımcı olun kızım 18 ekim tarihinde kısırlaştırma operasyonu geçirdi. 10 gün boyunca sargılı kaldı yakalıkta kullandık. 10 günün sonunda 29 ekim gübü veteriner sargıyı aldı dikiş yerinin de gayet iyi olduğunu söyledi. Yakalığı da çıkarttı kendisi yalayarak dikiş ipini alsın dedi. İp emilebilen bir ip zaten dedi. Cuma günü yani 10 kasımda dikiş yerinde bir ıslaklık hissettim baktım ki akıntı var hemen veterinere götürdüm veteriner de enfeksiyon kaptığını ve 7 gün boyunca antibiyotik tedavisine başlayalım sabah akşam 1.5 ml sefaleksin yazdı. Cuma akşam zor da olsa içirdim. Cumartesi sabah içtikten bir saat sonra kustu ve tuvaletine gidemeden çıkarttı ishal de oldu yani. Bende veterinere götürdüm. Dozu fazla gelmiştir 1 ml e düşür dedi. Cumartesi akşam da içirdim ama dikiş yerinde hafif kanama ve akıntısının arttığını farkettim yalayamasın diye zaten yakalık kullanmıştım. Dr animal ile sildim o bölgeyi veterinere mesaj attım ve bana cevap olarak her şeyde mesaj atmamamı ve tutup oraya getirmememi antibiyotik kullandığı için o bölgede akıntının normal olduğunu yazmış. Bu süreçten sonra bir veteriner değişikliği yapmayı düşünüyorum zaten onun için önemsiz olarabilir ama yavrularımız bizim herşeyimiz. Böyle bir durum yaşayab var mı arkadaşlar çok korkuyorum o bölgeye tekrar dikiş atılması gerekir mi?

1 CEVAP

Sezgek

Merhaba kesinlikle farklı bir vete danışın biraz uzak resim ama bölge temizlenip tekrar dikiş atılması gerekebilir açık yara var gibi duruyor çünkü göz ardı etmeyin geçmiş olsun