Kedim Hep Isırıyor

hayrkln

kedim aşırı derecede oyunbaz elimi ayağımı hep ısırıyor
e birazda acıtıyor hayır diyorum daha da fazla ısırıyor
kızıyorum gidiyo saklanıyor biyerlerde yürüdüğüm zaman aniden ayağıma atlayıp yuvarlanıyor takla falan atıyo
ısırıyo acaba neden yapıyo çok fazla değil mi bu kadarı

2 CEVAP

Mischka

Küçüklükten bu ısırmalara izin vermemek gerekir, müsade ettikçe alıșkanlık haline getirecektir. Oyun oynuyor, oyunlarınızı ellerle oynatmak yerine ısırabileceği oyuncaklara yönlendirin, ip ucuna bağlı olta tarzı oyuncaklar da iș görecektir, elleri parmakları hedeften çikarmak gerek. Mischka'ya biz hep müsade ettik, ve hata yapmıșız. șimdi büyüdü ve bu ısırmaları öyle șiddetlendi ki dișlerini resmen ete geçiriyor. Biliyorum muhtemelen sizin kediniz de bu ısırmaları yalnızca oynarken değil, siz otururken ve ya yürürken üstünüze, elinize kolunuza ayağınıza atlayıp yapıyordur. Benim kız daha yeni yeni benimle aynı odada uyumaya bașladı, küçükken bu mümkün değildi bırakın parmakları, göz kapaklarımı bile ısırıp çekiștiriyor uyutmuyordu :) o huyunu kendi kendine terketti fakat tamamen değil. Hayır komutu üzerine çalıșın, gerçi biz öğretemedik, olmuyorsa sizi ısırdığında ondan uzaklașıp ilgilenmeyin bir süre, bağırmadan fakat sert bir tonda uyarın, ki hata olduğunu anlasın. Ben canımın yandiğini belli edip küsüyorum :) anlayor biraz biraz

lamiaaslan123

yavru ise ısıttırtmamaya çalışın büyüyünce kanatır.