Kabız Kediler İçin Öneri

munevver_leo

Merhabalar,kedim kabızlık sıkıntısı yaşıyor. Gastro malt ,zeytinyağı, virbac gastro mama denedim ama işe yaramadı. Bu sorunu yaşayıp atlatanlar öneri verirse çok sevinirim. Ve kabızlığa iyi gelen mama var mı ?

8 CEVAP

aslihan_e

Daha önce başka birine de önermiştim, çorbalık tavuk diye satılan o kuyruk kısımlı parçalardan iyice haşlayın, biraz soğusun, yağları üstüne çıkıyor, o yağlı üst kısımlardan kaşıkla kaseye alın, şırınga ile bol bol içirin, bakın nasıl geçiyor kabızı.

Esrakaya12

Yoğurt verebilirsiniz yaş mama verin sürekli belki çıkarır kuru mamayı vermeyin isterseniz. Benim kabız kedim vardı duphalac verdim ama veteriner önermedikçe kullanmayın.

Hikmetalp51

Saf zeytinyağını az miktarda kullanabilirsiniz veya duphalac 2.5ml olacak şekilde bende kullandım. Ama yinede veterinerinize danışmanız en iyisi

Minminik

fortiflora prebiotik 5 günlük kür şeklinde veriyorum her ay, ayrıca yaş mama verirsem içine yarım çay kaşığı saf zeytinyağı koyuyorum, vermediğim zamanlardada yaşmamasının üzerine döküyorum günlük. bunlar veterinerimin önerisidir her kedi farklı olabilir benimki 5 kilo ölçüyü bu şekilde verdi

munevver_leo

@Minminik öneriniz için çok teşekkür ederim,denerim.

munevver_leo

Hepinize önerileriniz için çok teşekkür ederim işe yarayana kadar teker teker deneyeceğim.

Jdjs

Bonafel malt kullanabilirsiniz tüy yumağı için ama benim kedimin kabızlığı için işe yaramıştı veya bio pet probiyotik var o tarz bişeyde olabilir

munevver_leo

@Jdjs öneriniz için çok teşekkür ederim.