Ton Balığı Verilir Mi?

ronniee

iki aylik kedim ve ton balığı yağdan arındırılip az miktarda mamayla verilebilir diyorlar bir sakıncasi olur mu ara ara versem?

6 CEVAP

tengrist

olmaz olmaz olmaz olmaz olmaz olmaz

Emirrckr

Hayır,yağını alsanız bile içerisinde yüksek miktarda tuzu var.
Üstelik insanlar için üretilmiş bir ton balığı olduğundan kediye sürekli vermek ağır gelir.
Sadece ara sıra light ton balıklarından verebilirsiniz az miktarda.
Fakat bence öncelikli tercihiniz,kediler için üretilmiş yaş mamalar olmalı.

tengrist

ton balığı nasıl insanlar için özel üretiliyor anlamadım, burada sürekli enteresan bilgiler öğreniyorum :)) et yan ürünü kullanılan endüstriyel, ısıl işlem görmüş, rafine tuzlu mamalar sağlıklı, ama konserve balık eti içeriğinde deniz tuzu var diye sağlıksız mı yani?

duman2707

Ben ara sıra veriyorum yas mama bitiğinde falan şimdiye kadar bi sorun yasamadım eger light vermeyecekseniz Dardanel falan tercih edin çünkü diğer markalar cidden çok yağlı oluyor süzseniz bile kalıyor yani Dardanel in normal serisi veya direkt zeytinyaglısından ara ara verebilirsiniz süzerek yada yukardaki kullanıcın dediği gibi light ton balıkları var biraz daha kedilerimiz için uygun bence daha az tuzlu yağsız ve kendi suyunda Schesir formuna yakın oluyor light ton balıkları

CakilYavrukus

Yaş mama verin ton balığı vermeyin

Emirrckr

Yani sonuçta ton balığı bir kedi maması olarak geçmiyor,insanların yemesi için üretilen bir konserve balık.
Ve ona göre yağ-tuz dengesi var.
Ayrıca tabiki gidipte ton balığı yerine market yaş maması verin demiyorum,oldukça temiz içerikli yaş mamalar var.
Bütçeniz yetiyorsa Schesir öneririm mesela.
Sonuçta ton balığı da konserve,yaş mama da konserve.
Konserve konusunda sakıncanız olursa direkt evde haşlayıpta tavuk,balık vs. de verebilirsiniz,ki en iyisi budur.

@tengrist tabiki dediğiniz kategoride bir yaş mama yerine konserve ton balığı tercih edilir,buna lafım yok.
Piyasada oldukça kötü içerikli yaş mamalar var.
Benim sözüm temiz içerikli yaş mamalara.