Ağız Köpürmesi

kedimi iç dış parazit hapı için veterinere götürdüm hapı zor yutturdular 1 kez çıkardı ağzında tuttu falan zor yuttu salyaları aktı köpük gelir gibi oldu doktor tadı acı ve ağzında çok tuttu ondandır demişti. şimdi eve gelince hala yutkunuyo ve ağzı çok köpürdü normal mi 10 dakika falan köpürdü sonra yaş meme yedi biraz şu an normal ama huysuz yani ağzı yüzü ıslanmış köpürmekten gariban gariban dolanıyo şimdi. tekrar köpürmediği sürece bir sorun yoktur dimi tekrar köpürürse başka veterinere mi gideyim normal midir ilaç sonrası köpürmesi güvenemedim görünce böyle üzüldüm

3 CEVAP

Sezgek

Hayır bu durum hiç normal değil büyük ihtimal zehirlendi ya da anaflaksik etki gösteriyor acile vete götürmeniz gerekiyor mümkünse başka vete yoğurt yedirmeye çalışın ama 7 24 açık vet bulup vete götürün mutlaka nasıl bu duruma normal der vetiniz anlamadım ya

senaau

Yanlış bir yönlendirme yapmak istemem sadece kendi tecrübemi anlatıcam. Annesiz 4 kardeşe bakıyordum yaklaşık 20 gunluklerken çok ciddi ishal oldu hepsi hekime götürdüğümde birkaç tane ilaç verdi. İlk ilacı icirdigimde hepsinin ağzı köpürdü baya yerlere akıyordu bende çok küçükler ilaç ağır geldi ve zehirlendiler diye düşündüm hemen kliniğe ulaştım tadı kötü olduğu için öyle olur endişe etmeyin vs dediler. Benim yine de o gece içim hiç rahat etmedi ama sonrasında her ilaç verdiğimde aynı şeyin tekrarlandığını gördüm
. Ve farklı zamanlarda ilaç icirdigim başka kediler de de denk geldim bu duruma. Yani hekim söylediğinde haklı olabilir ama yine de yanlış bir yönlendirme yapmak istemiyorum. İçiniz rahat etsin istiyorsanız farklı bir hekime gidip danışın

Emirrckr

İç parazit hapları bu tip bir köpürmeye sebebiyet vermez,
İlk deneyimimizde kedime yutturamamaktan hapın cırkı çıkmıştı resmen,o da en acı en berbat tadını aldı belki ve iyice tiksindi ama asla bir köpürme vs.olmadı.
Veterinerinizin normal demesi oldukça şaşırtıcı doğrusu.
Bencede yukarıdaki arkadaşın dediği gibi farklı bir veteriner hekime götürün,köpürme devam ederse ciddi ve acil bir durum olabilir.