Kedim Sürekli Yere Kakasını Yapıyor

dumannn7

1.5 yaşında dişi kedim 1 aydır sürekli banyoda aynı noktaya kakasını yapıyor. Kum kabı da banyoda. Gidip kabına yapmak yerine duşakabinin yanına benzer yere kakasını yapıp duruyor. 1.5 yıldır kum kabı hep aynı yerdeydi, bu sorun son 1 aydır var. 2 günde 1 banyoda yerde kakayla karşılaşıyoruz. Bazen hergün. İşediği de oluyor, sonra geziniyor o patisiyle. Bütün banyoyu yıkamamız gerekiyor. Arkadaşlar bana acil bir çözüm lazım, bu iş bu şekilde ilerleyemez.

6 CEVAP

Esrakaya12

Benim kedimde farklı yerlere işeyip kakasını yapıyordu sonra veterinere götürdük hastalığı çıktı bazen kediler dikkat çekmeye çalışıyor böyle yaparak ya da kediniz kuma tuvaletini yaparken başına bir şey geldiyse de yapmıyor benim 5 kedim olduğu için deneyimliyim petshoptan köpekler için çiş eğitim spreyi var ondan alın kuma sıkın kokuyu aldıkça oraya yapıyor bende işe yaramıştı sizde yarar mı bilmiyorum

Emirrckr

Kısır mı?
Ayrıca bir şeye tepkisel olarakta yapıyor olabilir.
Altta yatan bir sağlık sorunu da olabilir küçük bir ihtimal.
Evde son zamanlarda değişen bir şey olduysa buna tepki de gösteriyor olabilir.
Birde çiş konusunda gerçekten çok iyi temizlemek lazım,internette yöntemler vardır.
Normal bir temizlikle biz kokunun gittiğini düşünsekte onlar alıyorlar ve kokuyu alıp tekrar yapmaya tetikleniyorlar.
İnternetten idrar kokusunun nasıl çıkarılabileceğini bir bakın.
Son çare kum kabının yerini değiştirin sadece banyoya yapıyorsa.En azından kısa bir süreliğine.
Bakalım yine kum kabının yakınlarını mı tercih edecek,anlarsınız.

Superisi814

Bir kedi durduk yere kabına değil de ısrarla dışarıya yapıyorsa tuvaletini, size bir şey anlatmaya çalışıyordur.
Kabı sabit ve temiz ise , ya streslidir ya da hasta..

dumannn7

Kum kabı temiz bu arada, yerini falan da değiştirmedik ilk günden beri banyoda duruyor.

dumannn7

Acaba biz duşa girince ortaya çıkan işte şampuan kokusu, sıcak hava buharından vs. rahatsız olduğundan mı bize tepki gösteriyor? Kedim dişi, kısır.

dumannn7

Konuyu açalı 1 hafta oluyor, 7 gün boyunca aralıksız yere kakasını yapmaya devam etti.
Kumunu neredeyse hiç kullanmıyor. Yemesinde, içmesinde, idrarında, kakasında, hareketlerinde hiçbir sıkıntı yok. Sürekli kakasını aynı noktaya, duşakabinin yanına yapıyor.