2,5 Yaşındaki Erkek Kedi

TubaDLDR

2,5 yaşındaki erkek kedim 3 ay önce sahiplendiğim diğer erkek kedimi 2 gündür ara ara ensesinden tutmaya başladı. Ama çiftleşme hareketi yok. Acıtmıyor da.Diğer kedim de birazmüsaade ediyor sonra kaçıyor birbirlerinin canını acıtmadan patileşiyorlar Sebebi nedir ?

3 CEVAP

TubaDLDR

Diğer kedim de 1,5 yaşında ikisi de kısır

tengrist

Bu hareketi hakimiyet kurmak için de yapıyor kediler ya da onunla oyun oynamak istiyor. Zarar vermediği ve sertçe ısırmadığı sürece problem yok

gulsundusmez

kısır olsa bile böbrek üstü bezeleri çiftleşme dürtüsüne azda olsa sebep oluyormuş diğer kediniz ne kadarlık yazmamışsınız yavru ise muhtemel baskı kurmak adına, siz ayırın ve kızın takip edin canını sonrası yakabilir