Kedim Pirelenmiş

Coconutbey

Havalar da soğudu ama benim kedim yine pirelenmiş bu sene gerçekten pireden çok çektim ya sizde de böyle mi kaç sefer oldu götürüyorum anlamadım bizim üstümüzden mi geçiyordur nedir

6 CEVAP

Minminik

düzenli iç dış parazit yaptırmyor musunuz?
eğer yaptırıyorsanız kedinizde dışarı çıkmıyorsa belki etken maddesi düşük dış parazit ilacı uyguluyordur veterineriniz, karden bakın hangi marka ilaç kullanıyor broadline iyilerden biridir, veterineriniz sizi yönlendirir ne sıklıkta uygulanacak

Seulaplt

Benim de oluyordu, uzun süredir kurtulamadık pireden iç dış parazitini düzenli yaptırmama rağmen. En son gittiğimde dış parazit ilacının etkili olmadığını söyledim, farklı bir ilaç denedik ve geçti. Yaptırdığında eve döner dönmez bütün çarşafları nevresimleri değiştirdim ve her yeri sirkeli su ile sildim. O gün bugündür pire ile karşılaşmadık biz.

Coconutbey

Tabiki de düzenli yaptırıyorum ama ben ayakkablıktan ya da üst başımızdan şüphelendim çünkü evin içinde ayakkablığım açık ve kedim bazen gidip inadına oraya yaslanıp uyuyor muhtemelen artık ordan geldiğini düşünmeye başladım ya da eve gelince kıyafetimizden falan geçiyor başka bi sebep bulamıyorum yani

Mini2019

Stronghold damla ve tüm halıların yıkanıp tüm evin ciddi şekilde temizlenmesi şart.

Superisi814

Merhaba,
Balkona konmuş bir güvercin de taşıyabilir pireyi, siz kendiniz ayakkabılarınız ile de getirebilirsiniz. İc dış parazit konusunda Bayer gibi markaların ense damlalari çok etkilidir .

Coconutbey

Bi de 1 ay önce iç dış parazit yaptırmıştım yani neyse yarın götürüp yaptırıcam mecburen