Kısır Kedi Maması Zorunluluk Mu?

Seulaplt

Merhabalar, yakın bir zamanda 5 kilolu bir yavru kedi maması aldım ve daha yarım kiloyu anca yedi ya da yemedi. Pixie bebeğimi yarın kısırlaştırmaya götüreceğim. Kendisi 8 aylık ve 3 kiloya yakın (2920 gram). Kısır kedi maması sadece kilo almaması için mi gerekli? Kendisi mamanın arkasında yazan gramajın minimum değerini yiyor (60-65gr günlük). Günlük yediği mama miktarını kontrollü olarak versem sıkıntılı mı olur yoksa kısır kedi mamasının başka faydaları da mı var? Yarın veterinere soracağım fakat sizin bu konuda neler bildiğinizi ve görüşlerinizi öğrenmek isterim.

1 CEVAP

tengrist

kısırlaştırma sonrasındaki hormonel düzeni ve hareketlerindeki değişiklikler göz önünde bulunarak içeriği düzenleniyor mesela kilo almasın diye yağ oranı düşürülüyor su alımının artacağı ön görülerek mineral değerleri değiştiriliyor onun haricinde bir mecburiyeti yok en azından 5 kg yedi diye hemen obez olup ürolojik rahatsızlıklara yakalanmaz içiniz rahat olsun bunlar uzun vadede ortaya çıkan problemler. benim hiçbir kedim ömründe kısır kedi maması yemedi ve sağlıklılar yetişkin mama kullanıyorum kısır kedi mamalarını yetersiz ve bir sağlık problemi yaşanmadıkça/genetik yatkınlıkları yok ise gereksiz buluyorum.