Göz Üstü Tüy Dökülmeleri

justwerelax

kedimiz 6 aylık dişi

son 15 günde göz üstü bölgelerde açıklık olmaya başladı kaşıyor ve yara yapıyor. N&D tahılsız kitten mama kullanıyorduk bu olaydan sonra farklı tüyler için iyi gelen Brit Care Sunny mamaya geçiş yaptık,multivitamin aldık (gimcat). açıklık resimlerde gözüktüğü gibi neden kaynaklanıyor olabilir ?. kuru mama harici kullanmıyorum. haftada 1-2 yoğurt veriyorum. Daha öncedende antihairball malt kullanıyordum .

2 CEVAP

riuhole

Orası kulak yolu, kedilerin kulak yolunda tüyler çok seyrek olur ama kaşıntı ve yara neye delalet bilmiyorum ki daha yaşlı kedimin kulak yolundaki tüyler neredeyse yok denecek kadar az.

Benimkinde de aynı problem oldu ama kasiyip yara yapmadı ve biraz biraz çoğalmaya başladı ordaki tüyler neden döküldü nede tekrar dan çoğalıyor bilmiyorum artık