Veteriner Advance Mamayı Beğenmedi

Casperbeyy

Mamamız çok az kaldığı için sipariş etmeye vaktim kalmadı ve veterinerime elinde hangi mamalar olduğunu sordum,hills proplan Royal canin var dedi, advance neden yok dedim ben advancei beğenmiyorum kaliteli bir mama değil dedi .Ama Royal canin de pek beğenilmiyor aslnda dedim ROYAL CANİN ADVANCEİ BEŞE KATLAR dedi Yani ben içerikten pek anlamam ama Royal caninin içeriği pek beğenilmiyor , hayvan bakımında doktora yaptığını söyledi aşırı kafamı karıştırdı yani , advance satan veteriner de görmüştüm neden birbirleriyle aynı fikirde değiller anlamıyorum🫠

10 CEVAP

HaydutveNazli

İçerik bilmiyorum ama advanced ve royal canin bizim kedimize iyi gelmemişti memnun kalmadık

Prensesmincir

Veterinerler en çok prim aldıkları mamaları satar,bence bir ev kedisinin yemesi gereken en iadel mama hills,katkı maddesi yok çünkü

Selcems

Royal canin içeriğinde et bile yok. Bence de aldığı prime göre yorum yapmış. Biz Nd kullanıyoruz çok memnunuz

Casperbeyy

@Selcems

Nd somonlu kısır kullanıyorduk ama aşırı tüy dökümü yaptı başka çeşidini de denemedim hiç belki de somondan kaynaklıdır bilemiyorum

tommyse

içeriği temiz ve hayvansal proteini yüksek mamaları seçin. nd, bozita gibi premiumları alamıyorsanız eğer brit care, nurti feline ve sanabelle güzel iş görüyor et içerikleri var ve biz kullanırken sorun yaşamadık brit care ishal yapabilir hızlı geçiş yaparsanız o da yavaşça yapın ki bağırsaklar alışsın roayl canin yememişti benim ki pro plan daha eko ve içeriği parasına göre iyi

Coconutbey

Hills kullanıyoruz biz de bu zamana kadar en memnun kaldığım o oldu

Casperbeyy

Nature's vairety aldım şimdilik ,fiyatı bayağı fazla ama içeriği temiz geldi inşaallah faydasını görürüz ,başka veterinerlere de sordum advance beğeniliyor ama benim veterinerim öyle bir tepki verdi ki şaşırdım gerçekten

Kedimin idrar yollarında taş çıktığı zaman veteriner Advance mama sattı bir kaç paket kullandım gerilemek yerine ilerledi. Mamaya dilimi bir sürdüm tuz dolu. Sonra kontrole götürdüm sonda takılması lazım dedi. Adamdan tiksindim bildiğiniz zaten güvenim kırılmış. Aldım Veterinerlik fakültesine götürdüm sondaya hiç gerek yok hill's c/d kullanın dedi çok şükür ondan sonra düzeldi. Hani derler ya dinime söven Müslüman olsa Royal canin çok mu iyiymiş ki Advance'i kötülüyor ikisi de aynı. Siz en iyisini yapmışsınız içinde et olan ürün alarak. Bana kalsa ev yemeğinden şaşmam kuru mamayı da yaş mamayı da kendim yapardım ama zamanında bilemedim alıştırmadım. Kuru mamanın yapılışını öğrendim. Balıklı sebzeli yaptım mis gibi önünden mamasını alınca yiyor. Siz arada da uriner mama verin ki idrar yollarını böbreklerini güvende tutsun yılda 1 paket alsanız bile olur c vitamini kızılcık tabletle de destekleyin lütfen Supravetin içeriği güzel mg yüksek petlebi de satılan vet plus'ta öyle.

Casperbeyy

@Miaminnakdumanpofudukminnos

Uriner mamalar sadece veterinerlerde mi satılıyor peki ,şu an aldığım mamanın içeriği tertemiz

Kemiksiz Serbest Dolaşan Tavuk Eti %30
Kurutulmuş Tavuk Proteini %26
Kuru Bezelye %9
Patates Nişastası
Kuru Nohut %5
Bezelye Lifi
Kurutulmuş Tatlı Patates %4
Patates Proteini
Protein Hidrolizatı %3
Kümes Hayvanları Yağı %2,5
Kurutulmuş Hindiba Kökü
Mineraller
Kuru Havuç %0,5
Kurutulmuş Brokoli %0,5
Kurutulmuş Elma %0,3
Kurutulmuş Yosun %0,01
Kurutulmuş Biberiye %0,01

Yüksek protein değeri böbreklere zarar verir de diyorlar ama bu mamanın protein kaynağı gerçek et umarım bir zararı olmaz da faydasını görürüz

Selcems

@Casperbeyy tavuklu narlı ya da tavuklu tropik meyveli alıyoruz genelde. Değişiklik olsun diye ne zaman farklı tat alsak nedense çok isteyerek yemiyorlar