Kedim Sürekli Aç

aoeo10

mama kaplarının arkasında kediye günlük kaç gram mama vereceğimiz yazıyor ya işte biz onun 4 5 katını vermek zorunda kalıyoruz kedim hep aç ve hep miyavlıyor mutfağa gitmek için biz kahvaltı yaparkende tabağımıza geliyor bir türlü düzene sokamıyoruz ne yapmamız gerekiyor

20 CEVAP

Terranova

"Ağlar ağlar susar" şeklinde anlayanlar olmuş. Söylediklerim hala geçerli. Biraz daha açıklık getirelim; mesela bir bebeğinizin olduğunu düşünün, 50 ml. süt verip karnını doyurduğunuzu varsayalım. Şimdi bebek yarım saat sonra ağlasa, ağlaması için mama hariç diğer sebepleri elesek, aa doymadı ben bir 50 ml. daha vereyim diyecek misiniz ? Tabiki demeyeceksiniz. Çünkü bu kilo demek. Ve çünkü o bebeginiz :) Lütfen kedilerimizide aynı gözle bakalım.

aoeo10

kedimi 4 - 5 aylık civarıyken sokaktan sahiplenmiştik eve gelincede sürekli mama kabını dolu bırakıyordum yani cins kedi değil nasıl bir mama almalıyım sizce?

ezgiisu

Orijen Acana N&D gibi mamaları çok fazla duyuyorum, isterseniz onlara bir bakın

aoeo10

arkadaşlar bu benim ilk kedim olduğu için çok fazla bilgi değilim ve ilk aldığımızda market mamalarıyla beslemeye başladık ve şu an happy cat kedi maması kullanıyorum maddi durumumuz çok iyi olmadığı için orta halli mama önerileriniz var ise onları kullanabilirim ama yüksek fiyatlıları maalesef alamam... öğrenciyim

privacy031

bende devamlı mama kabını dolu tutarım..gelir gider az az yer..obezite sorunu da yok.. belirli öğünler verenler için; mama kabını dolu tutmadıkça yemek bitecekmiş gibi geliyor bence kedilere.. strese girip daha çok yeme ihtiyacı hissediyorlar.. benim görüşüm tabi..