Dış Parazit İlacını Yaladı

senaau

Merhaba iyi akşamlar. Kedim boxa girmediği için klinikten advantage iç-dis alıp evde uyguladım. Daha önce de uygulamıştim ama bu sefer biraz aşağı yapmışım. Ve kedim oturuyordu damlayi sıkınca kalktığı için aniden damla aşağı doğru aktı kedim de yaladı. Hemen kliniğe ulaştım gözlemem gerektiğini söyledi. Eğer titreme yada salya artışı olursa kliniğe getirin dedi. Zehirlenme olduysa 1-2 saat içinde belirti verir dedi. Şuan 2 saati biraz geçti damlayı uygulayali. Oyun oynadı yemek yedi şuan da uyuyor herhangi bir sorun yok suanlik. Ama çok stresliyim 2 saattir 1 dakika bile gözümü ayirmadim. Stresten kendimi hasta hissetmeye başladım:( başına böyle bir olay gelen var mi bir sorun olur mu? 12-1 e kadar basinda beklerim o saate kadar birşey olmazsa gece birşey olurmu? Veteriner 1-2 saat içinde belirti verir dedi ama içim rahat etmiyor :(

8 CEVAP

somnium

yanlış bilgilendirme yapmak istemem, sadece tecrübemi aktaracağım. 3 hafta önce biz de iç+dış olduk advantageydi yine. hekim, biraz aşağıdan uygulamıştı dış damlayı. kedim de kaşıyıp, patisiyle yaladı bir defa. sonrasında ben de gözleme almıştım, bir sıkıntı yaşamadık o konuda. 8-12 saate de kurumuştu dış damlası. geceye 12’ye kadar bir sorun olmazsa devamında da olmaz diye düşünüyorum, 12 saate kadar kuruyor fark ettiğim kadarıyla. lakin bir dahakine dikkatli olmaya çalışın. ben cesaret edemediğim için hekime yaptırıyorum lakin o bile bazen hatalı yere-erişebileceği noktaya- damlatıyor.

ben de ilk kedime yazın ortasında yağtığım dış parazit ilacını aşağı yapmışım. hanımefendi yalamış ağzında köpükle yanıma geldi. tükürme hareketi yapıyordu. aldığım gibi lavaboya götürdüm. elime su alıp ağzını ve çevresini ıslattım. yaladığı ve tükürdüğü o maddeyi bu şekilde bi kaç ıslatmayla temizlemeye çalıştım. normalde benimki de sudan haz etmez lavaboya patilerini yıkamak için tuttuğumda kıyameti koparır, her tarafımı tırnak iziyle doldururdu.bu sefer öyle yapmadı, kucağımda sabretti. anladı herhalde bir şeylerin ters olduğunu. sonra da gözlemeye başladım. herhangi bir sıkıntı yaşamadık çok şükür ki...bizim de damlamız advantage idi.
geçmiş olsun sakin kalın ve gözlemleyin...

Minminik

Merhaba icinizi rahat tutun normaldede patisi ile ense kasiyip sonra pati yaliyorlar takip edin streslenmeyin buyuk miktarda yememis iyiki sizin gibi bir sahibi varmis cok sansli

senaau

Aslında bende cesaret edemiyordum kedim 4 yıldır benimle sadece 3 ay önce ve bu ay kendim yaptım öncesinde hep kliniğe götürüyordum bende. Ama boxa koyması çok zor bir kedi hatta son zamanlarda zor değil imkansız oldu. Box her zaman odada açık şekilde duruyor sadece kliniğe gideceği zaman ortaya çıkarmıyorum ama ona rağmen asla boxa yaklasmiyor. Bir ara alışsın diye kuru mamasını boxun içine koydum sırf girmemek için kendini aç bıraktı öyle söyleyeyim yani. Şu ana kadar hep bir şekilde kandırdım yeri geldi günlerce uğraştığım bile oldu ama artık asla kanmıyor da yani o yüzden evde uygulamaya mecbur kaldım. Şuan 3.5 saat geçti arada yalamaya çalışıyor engel oluyorum. Umarım bir sorun yasamayiz. Şuan keyfi gayet yerinde

senaau

Dün akşam sadece ara ara o tükürme hareketini yaptı muhtemelen ağzında ilacın tadı kaldığı için rahatsız etti. Bende bol bol su içmesini sağladım tekrar yalamasin diye de başında bekledim. Onun haricinde ağızda kopurme, titrme, kusma vs hicbir sorun yaşamadan atlattık. Herkese teşekkür ederim cevaplari için

senaau

Teşekkür ederim cevabınız için. Sadece bir kez yaladı tadını alınca diliyle tukuruyormus gibi hareketler yaptı. 2 buçuk saat oldu başında bekliyorum arada yalamaya yelteniyor yine o arada engel olmak için gözümün önünde tutuyorum. Ama gece yalarsa kurumuş olur mu o zamana kadar bir sıkıntı olur mu yine onu merak ediyorum :(

prusyablue

merhaba. bu tarz kimyasal damlalar zararli diye duyuyorum. daha doğal içerikli ürünler varmıdır tavsiye edeceğiniz. benim kedilerim parazit sonrasi kusuyorlar hep. :(

prusyablue

merhaba. bu tarz kimyasal damlalar zararli diye duyuyorum. daha doğal içerikli ürünler varmıdır tavsiye edeceğiniz. benim kedilerim parazit sonrasi kusuyorlar hep. :(