Kedimin Sorunu

Emir1emir2

Anket

Kuduz
(0 oy)
Kuduz değil
(1 oy)
Hastalıktan öldü
(5 oy)
Zayıflıktan öldü
(0 oy)
Toplam (6 oy)

Merhaba,benim yaklaşık 9 aylık 3 tane kedim vardı 3 aylıkken bahçemize bıraktık bahçemizde bakıyorduk ancak bi süre sonra yaklaşık 8.5 aylıkken kedimin birinde bir gariplik vardı hiçbirşey yemiyordu zayıflamıştı 2 hafta yaşadı veterinere götürecek durumumuz olmadığı için bi süre yaş mama ile besledim başka bir şey yemiyor yaş mamayıda yarısını zor yiyordu aşılarıda yapılmamıştı bi süre sonra iyiye gitmeye başladı
ama son zamanlar yürüyüşü bi garipti. Sarhoş gibi yürüyordu çok yavaş ve sallanarak, salyası falan akmıyordu ve 2. Haftanın sonunda öldü.kuduzdan öldüğünden korkuyorum çünkü bir hafta öncesinde bir sokak kedisi yavru ölmüştü ve benim kedilerimle aynı yiyeceği paylaşıyordu.kedimdeki belirtiler iştah kaybı, zayıflık,adını söyleyince gelmeme, halsizlik, çok uyuma, denge bozukluğuydu. İki tane daha kedim var ve gayette sağlıklılar sizce kedim kuduzdan mı öldü . Diğerlerine veya bana geçermi. Şuanlık diğerlerinde hiçbir sorun yok ölen kedi ise doğduğundan beri zayıftı diğerleri kilolular.

8 CEVAP

Suraemir

Fip olabilir

Emir1emir2

Eklemeyi unutmuşum aynı zamanda kedilerimde uzun süreli ishal vardı ve iyi olan kedilerim ise birkaç kez kusmaları dışında başka sorun yoktu ölen kedim ise ölmeden bir gün önce çok ishaldi ama hiç kusmadı yada ben görmedim

Emir1emir2

Fip nedir

aslihan_e

Kuduzu nereden çıkardınız anlamadım, kuduz öyle kedilerde sık görülse haberlere çıkardı durmadan. Kedide kuduz haberi gördünüz mü hiç? Kendi kafanızda endişe yaratmışsınız.

Superisi814

Merhaba,
Melek olan kedicikler için üzgünüm..
Kuduz belirtisi değil bu saydiklarınız.
Fipe benziyor.

Emir1emir2

Evet bende sonradan fip olduğunu düşünmeye başladım çünkü kedilerimize verdiğimiz yiyeceği dışarıdaki sokak kedileride paylaşıyor ve hangisinde hastalık olduğunu bilemeyiz kuduz olduğunu düşünme sebebim yaklaşık 3 hafta öncesinde tam olarak neye ait olduğunu bilemediğim bir hayvan bacağı gibi birşeyle karşılaştım büyük ihtimalle bir kuzu bacağı atmışlar kedilerde onu bulmuş yiyorlar farkeder etmez ağzından aldım ve çöpe attım ve kuduz olduğu endişesine kapıldım çünkü nede olsa bizide tırmalıyorlar. Ve ilk defa böyle birşeyle karşılaştım kediler ne bulurlarsa av olarak getiriyorlar maalesef. Tabi farede avlıyorlar. Nede olsa dışarıda yaşıyorlar.

Emir1emir2

fip veya başka bulaşıcı hastalık olsa sağlıklı olanlarda bulaşmazmıydı çünkü diğerleri gayet kilolu yaşıyanlardan bir tanesi
1 aylıkken hastalanmıştı birşey yemiyor süt içmiyordu sadece uyuyordu ama o atlattı.

Suraemir

Merhaba karma aşıları yoksa belki gençlik hastalığı gibi şeyler olabilir sokakta yaşayan kedilerde malesef bunlar olabiliyor