Kedimin Poposundan 1 Damla Kan Geliyor

lyforeid

Kedim yaklaşık 3 gündür hasta. İlk 2 gün çok halsizdi ancak bugün çok şükür kendine geldi. Dolaşıyor, tuvaletine gidiyor ve güneşe yatıyor. İlk gün ishal olmuştu ve her yere kusmuştu. Akşam olduğunda ateşi çıkmıştı, sürekli lavaboya yatıyordu serinlemek için. Su kabının önüne oturup birazcık su içip orada otura kalıyordu. Hiçbir şey yememişti ve içmemişti. 2 şırınga kadar zeytinyağı içirmiştik. İkinci gün yavaş yavaş şırıngayla su, yoğurt, tavuk suyu ve tavuk yedirdim biraz. Bugün 3. gün ve poposu kızarık. Sürekli tuvalete gidip kaka yapmaya çalışıyor ancak parmak ucu kadar tavuk harici hiçbir şey yemediği için sadece 1 damla çok minicik iğne ucu kadar kakayla karışık kan geliyor poposundan. Sanırım mukus deniyor bilmiyorum ama biraz yapışkan kıvamlı gibi oluyor bu poposundan gelen kan ve minicik kaka karışımlı sıvı. Dün ve ondan önceki gün de poposu kızarıktı ancak bugün biraz şişmiş durumda. Düzenli olarak zeytinyağı sürüyorum. Halen asla yemek yemiyor. Az önce 1 şırınga kadar yoğurt ve tavuk suyu karışımı verdim ancak kusmamak için kendisini zor tuttu. Sürekli yutkundu ve hatta kusarım belki diye yatağından bile kalktı. Sürekli oturuyor. Ne yapmam gerekiyor? Veterinere götüremiyorum. Hem korkuyorum stres olup daha kötü olmasından hem de öğrenciyim haftalık 200₺ gönderiyor ailem asla karşılayamam ücretleri.

3 CEVAP

cemremio

Ciddi birşey de olabilir açıkçası, veterinere götürmekten başka yol yok gibi görünüyor

Esrakaya12

Buradakiler sana bir şey söylemez mide üşütmesi de olabilir enfeksiyonda olabilir veterinere git danış deki paranın olmadığını belirt belki antibiyotik yazabilir ki büyük ihtimalle yazar olmadı belediyenin veteriner kliniğine götür deki öğrenciyim elimden geldiğince bakıyorum hastalandı illa bakarlar benim kedim enfeksiyon kaptığı zaman kabızlık,ateş,kusmuk vardı. Kan çok zorladığı içindir kabız olduğu zaman kedim çok zorlamıştı kan geldi veterinere götürdük bir şeyi yok dedi çok stres yapma kedine ciğer, tavuk ve suyunu ver kefir de verebilirsin bağırsak için iyi gelir. Kediyi götüremiyorsan duphalac var veteriner önermişti kedinin kilosuna göre vermen gerek verdikten sonra yapıyor bazen 2 - 3 kere daha vermen gerek ama gene veterinerin gözlemiyle yapmıştık veterinere sor bu kadar kilo şırıngayla kaç cc vereyim diye kabızlığı çözersin en azından

cemremio

Merhabalar kediniz nasıl oldu