Kedim Çok Zayıf

Kedim çok zayıf ne yapmam gerek bakıyorum tüyleri çok olduğu için iri görünüyor ama seviyorum kemikleri elime geliyor resmen boynu ip ince mama kabini sabahtan dolduruyorum akşama kadar yiyo biraz ama ertesi gün akşama kadar kalıyor mama orda çok az mı yiyo anlamadım ki

5 CEVAP

Castielthecat

Kediniz kaç aylık bilmiyorum ama önce bir deneyin akşamında ve ishal oluyor mu diye bakın çünkü her kedi farklıdır. Ben 2.5 aylıkken ton balığı konservesine bayıldığını fark ettim ve hiçbir sorun yaşamadım aksine tüyleri güzelleşti ve tombik oldu :3 bu arada ben dardanel ton kullanıyorum

aysegunerr

Karın bölgesi sırta yapışık duruyorsa çok zayıftır.
Mama kabını sabahtan doldurup bırakmanız doğru değil bence. Öğün öğün ölçülü vermeniz daha doğru olacaktır ne kadar yiyip yemediğini gözlemleyebilirsiniz.
Kedilerimde çok zayıftı özellikle küçük olan aşırı zayıftı toparladılar şimdi. Mamalarını dışarıda bekletince çok aç olmadıkça yemiyorlar. Sabah 9 da ve akşam 9 da mamanın üzerinde yazan miktardan biraz fazla veriyorum. Öğlenleri bazen yaş mama hazırlıyorum bazen de ödül maması macun vs. veriyorum. Böyle böyle kilo almaya başladılar.
Sizin kediniz daha 2-3 aylıktı sanırım, bence çok zayıf olmadığı sürece sorun olmaz. Fazla kilo zararlı.

Castielthecat

Sana tavsiyem kuru mama dışında ek besinler vermen, mesela yaş mama olabilir ya da ton balığı konservelerini kullanabilirsin :3 ve üstte de yazıldığı gibi öğün öğün ölçerek verirsen daha iyi takip edebilirsin

Peki öyle yapayım o zaman öğün öğün vereyim birde acaba ton balığı konservesi versem ara ara zararlı olur mu

Bizimki de şuanda 2,5 aylık deneyeyim bakalım inşallah beğenir ve iyi gelir çok teşekkürler cevaplar için :))