Isırma Ve Tasma

Foras15

Merhaba 2 aylık sibirya kurdum var hırlıyor ve ısırıyor benden baska kimseye yapmıyor ne yapabilirim bu konuda ayrıca dolasıyoruz bırakınca ben nereye gidersen geliyor tasmayla yürümüyor tasmayla yürümesi için ne yapabilirim teşekkür ederim şimdiden

5 CEVAP

didemkaranfil

öncellikle yavru köpekler 5 aylık olup,tüm aşıları tamamlanana kadar sokakta gezdirilmezler.ikincisi ,iki aylık köpeği yürütemezsiniz,tasma ile yürüme eğitimi vermeniz lazım.Genellikle 4 ,aya kadar bu eğitimi vermek zordur.eğitimleri,şu şekilde olmalıdır,tasmanın kayışını kol boyu tutup köpek sizin bacağınıza yapışık olacak şekilde tasmasını kısa tutun,Evin içinde,2metre yürüyün birlikte,durun;sonra tekrar 2 metre yürüyüp durun anca tasma ile yürüme eğitimini bu şekilde verebilirsiniz.

Friolero

Benim de tavsiyem bu kadar küçük bir köpeği dışarı çıkarmayın.

Foras15

Tesekkur ederim

Ayeb

Daha çok küçük lütfen aşıları bitene kadar dışarı çıkarmayın.Isırma sorunu da tüm yavru köpekler de vardır diye düşünüyorum çünkü 2-3 aylıktan sonra diş çıkarmaya başlıyorlar dişleri kaşındığı için ısırıyor olabilir bunun için kemik almanızı ve köpek ipleri var diş kaşımaları için bunları alabilirsiniz.

Foras15

Tesekkur ederim