Kedim Pelete Alışamadı

Derya3729

Slm kedimin Sağlığı için pelete gecmek istedim ama bebekken bile dışarı yapmayan kedim evin icine tuvaletini yapar oldu alisma sürecini bizim gibi zor atlatan varsa tecrübelerini bizimle paylaşabilirmi?

2 CEVAP

tommyse

bentonit kum kullanıyorsa kademeli geçiş yapabilirsiniz hem kedinize zaman tanıyın eminim alışacaktır peletin üstüne bentonik gözükecek şekilde bentonit ekleyin ve zamanla bentoniti azalatın. kediniz eve yeni gelen ya da alışılmışlığın dışına çıktığından biraz stres yapmış olabilir ama bu abartılacak bir durum değil sadece biraz yadırgamıştır. 1-1,5 hafta içinde bentonitle peleti karıştırarak kullandığınızda artık peleti benimser ve kullanır. pelet en sağlıklısı umarım güzelce alışır :)

gizmssahinn

Bazı kedilerin zor alıştığını duymuştum deneyenlerden. Hatta tuvalete çıkma sıklığını azaltan kediler bile oluyormuş maalesef. Kademeli şekilde geçiş yapmayı deneyin ama yine de eğer tuvalete gidişleri değiştiyse eski kumuna geçin. Pelet evet sağlıklı ama Peleti kabul etmeyen kedi için sağlıksız olabilir