Kisir Kedi Mamasi

Ezgi271

Kedilerime royal canin, proplan ve hills nd hepsinden yediler arada az az baska markalardan da . Ama suan rotyal canin yiyorlar en cok onu sevdiler ve bir yan etkisini de grmedim . Ama cogu kisi bu mamalarin iyi olmadigini soyluyor ? Ama benim kedilerime iyi geliyor . Sizin dusunceniz nelerdir

3 CEVAP

tommyse

kedilerinizin açıkcası beğenip beğenmemesi yada iştahla yiyip yememesi maalesef kriter olmamalı. mamanın içine tatlandırıcı, aroma vericilerle mamalar lezzetleştiriliyor bu yüzden market mamalarını genelde hiçbir kedi geri çevirmez. royal canin sizi bu zamanlar götürür ama ilerki zamanlarda kötü mamanın sıkıntısı hayvanın organlarına mâl oluyor. (royal canin çok kötü bir mama değil iyi ama daha iyileri var hemde hemen hemen aynı fiyata) alınabilecek en düşük premium mama pro plan'dır bence. pro plan'a geçebilirsiniz ya da maddi durumunuz iyise (hills), brit care, sanabelle, nurti feline alabilirsiniz eğer durumunuz çok çok iyise nd, bozita, acana ve orijen düşünülebilir.

Selcems

Proplanın içeriğinde gerçek et var ama Royal caninde kurutulmuş et var, gerçek et oranı sıfır diye biliyorum. Benim önerim kesinlikle Nd olur. İkisine göre içerisindeki et ve meyve sebze oranı yüksek

Ezgi271

Peki proplainin royal caninden farki ne? Cunku dusundugunde ikisi de dunyaca unlu markalar ve veteriner onerili