Kediler Sadece Tahılsız Mama İle Mi Beslenmeli

Casperbeyy

Merhabalar,sizce kediler tahıllı mama mı yemeli yoksa tahılsız mı ya da ikisi de rotasyona dahil edilmeli mi?Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim 🙂

3 CEVAP

Dann

Kediler için en iyi beslenme sıralaması bana göre şöyle,
1- Doğal Avları ile Beslenme
2- Çiğ Besleme
3- Haşlanmış Tuzsuz Et
4- Konserve Mamalar ( şeker, tahıl, gdo vs içermeyenler)
5- Kuru Mamalar
1- Tahılsız mamalar
2- Düşük tahıllı mamalar
3- Tahıllı mamalar
Bunlarıda kendi aralarında ayırabilirim, gerçek et içerenler , karbonhidrat miktarı %30 altı olanlar, içinde buğday mısır küspe olmayan, esmer pirinç tercih eden, yüksek taurin ve
l-carnitin bulunduran şeklinde bir sürü parametre var, her detay fiyat olarak karşımıza çıkıyor oda başka konu tabi ,

benim konu hakkındaki görüşlerim

https://kahramanbaykus.com/turkiyede-satilan-kuru-kedi-mamalari-genel-cizelgesi/

şu sayfadaki arkadaşın çalışmasından geliyor, bütün mama kıyaslarında referans olarak kullanıyorum bunu. bu vesile ile tekrar teşekkür edelim.

Emirrckr

@Dann’a sonuna kadar katılıyorum.

Casperbeyy

Teşekkür ederim yazıyı müsait vaktimde hemen okuyacağım ,tabloya göz gezdirdim hızlıca nature's vairety göremedim , şu an bu mamayı aldım içeriği temiz görünüyor inşaallah faydasını görürüz

Kemiksiz Serbest Dolaşan Tavuk Eti %30
Kurutulmuş Tavuk Proteini %26
Kuru Bezelye %9
Patates Nişastası
Kuru Nohut %5
Bezelye Lifi
Kurutulmuş Tatlı Patates %4
Patates Proteini
Protein Hidrolizatı %3
Kümes Hayvanları Yağı %2,5
Kurutulmuş Hindiba Kökü
Mineraller
Kuru Havuç %0,5
Kurutulmuş Brokoli %0,5
Kurutulmuş Elma %0,3
Kurutulmuş Yosun %0,01
Kurutulmuş Biberiye %0,01