Kedilerin Üşüme Derecesi?

duman2707

Arkadaşlar yaklaşık 4 aylık iki erkek kedim
Terasa çıkmayı çok seviyorlar bu zamana kadar müsaade ettik ama havalar iyice soğudu özellikle bugün aşırı soğuk ama onlar yine de çıkıyorlar ve öyle üşüdüklerini pek yansıtmıyorlar ama kürkten olmasa bile yere basıyorlar patilerinden üşümezler mi?Ben mi çok düşünüyorum anlamadım
Onların keyfi yerinde hiç bi şeyi dert etmiyorlar yağmurda bile izlemeye çıkıyorlar üstü ve yanları kapalı teras ama önü açık cam yok file var orda mermerden izliyorlar etrafı ama o mermer buz gibi mesela
Sizce ne yapmalıyım daha bunun kışı karı soğuğu var?

4 CEVAP

Mirabonibon

Kulakları, burun ve kuyruk ucu soğuksa üşüyorlar demektir onlar işin ucunda ilgi çekici şeyler varsa üşümeyi göz ardı edebilirler ben kedimi artık balkona çıkartmıyorum çünkü bi kere kıyamayıp izin verdim şimdi hapşırmaya başladı yaza kadar balkon yok bu hep böyleydi artık o da havaların soğuduğunu anladı çok balkona çıkmak istemiyor yasak olduğunu biliyor ben kedimi böyle yetiştirdim yazın balkon serbest kışın yasak diye sizde öyle yapın havalar soğuduğunda teras yasak olsun sonuçta sokak kedisi değil bünyesi aşırı soğuklara dayanıklı değil hep sıcak ortamda büyümüş ev kedisi bu yüzden çok daha kolay hastalanabiliyorlar hiçbir şey onların sağlığından önemli değil bolca öpün minişleri yerimee

Mmtklndr

Yavru oldukları için çok hareketliler bulundukları yerden çok çabuk sıkılıyorlar ve sürekli yer değiştirmek istiyorlar. Ben şimdilik 10 dakika izin veriyorum havalar çok soğuk sizde öyle yapın bir de size tavsiyem eğer yüksek katlarda oturuyorsanız cam yatağı alın ben geçen sene yavru iken almıştım çok çabuk benimsedi özellikle bugünlerde sürekli pencereden dışarıyı izliyor. inşallah sizede faydası olur

Mmtklndr

Ben bu ürünü aldım çok farklı ve güzel modelleri var. Kedim çok rahat ediyor uyurken bile bu yatağı tercih ediyor yata yata dışarıyı izleyip merakını gideriyor hem yatağın üzerine battaniye aldım battaniyeye dolanıp uyuyor 🤭