Yavru Tekir Kedime Zilli Tasma Taktım

CilginEgg

(5 aylık) yavru tekir kedime zilli tasma taktım ama etrafta çok koşturmaya başladı ve tasmayı hep ısırmaya çalışıyor 1-2 saat geçti şimdi sakinleşti artık az yapıyor ama hala koşturuyor ısırmaya çalışıyor acaba normal mi? Bide kedi tasmayı ısırırsa dişi takılabilir mi?

7 CEVAP

Tuanaalsk

Zilli tasma kediler için iyi değil zaten rahatsız oluyordur

Coconutbey

Zilli tasma takmayın kediler çok rahatsız oluyor o sesten kulakları çok hassas çünkü. Normal diğer tasmalarda da bazı kediler hiç sevmiyor benim kedim de istemedi zorla çıkarmaya çalıştı kendine zarar verebilirdi ben de çıkardım attım zorlamaya gerek yok bence

gizmssahinn

Bazı kediler tasma takmayı kabul etmez eğer bu tarzda davranıyorsa çıkarmanız daha mantıklı. Ağızına da takılabilir çıkaramazsa ciddi sorunlara yol açıyor

tengrist

Zili çıkartın hatta bana kalırsa hiç tasma takmayın.

CilginEgg

peki takarsam en az ne kadar sürede alışır çünkü tekir kedi olduğu için normal kedilerden daha tepkili olabilir

CilginEgg

şimdi deriden yapılan bir tasmayı taktık hiç huysuzlanmadı cevaplarınız için teşekkürler

Emirrckr

Bana kalırsa ev içinde tasma çok gereksiz,
Kaçarsa ederse diye takıyorsanız,gerekli güvenlik önlemlerini alın zaten.(kedi filesi,teli vs.)
Aksesuar olsun diye takıyorsanız dediğim gibi bence gereksiz.
En azından zilliden deriye geçmeniz isabet olmuş.
Ama eğer kediniz rahatsızlık duyarsa tekrar zorlamanın anlamı yok.
Çünkü ev içinde takılan bir tasmanın gerçekten bir işlevi yok.Sadece aksesuar görevi görüyor.Ama onlar her halleriyle güzeller zaten :))