Acil Yardım!!!

sanyumotun

Herkese iyi akşamlar. 3 gün önce sokaktan bir adet yavru can sahiplendik. Hasta durumdaydı gözünü açamıyor ve ayakta duramıyordu. İlk işimiz veterinere götürmek olduk. Veterinerde iç ve dış parazit uygulandı gözündeki iltihap temizlendi. Ancak gece kakasını tutamamış ve bir çok yere yapmış. Bu kakalarda ölü kurtlar vardı. Veterinere sorduğumuzda normal, parazitler ölüyor dedi. Çok şükür o geceden sonra normal kaka yaptı. Ancak poposu kabuk bağlamış yara. Sürekli sade soda ile temizleyip merhem sürüyorum ancak iyileşmiyor. Ve de poposunu yalayıp taharet almıyor hayvan. Bir öneriniz var mı ya da başına gelen var mı?

3 CEVAP

tommyse

çok geçmiş oldum iyi ki almışsınız yavrucağa bunun içinde yine veterinere danışabilirsiniz eminim o iyi bilir ama bizim kedimizin açık yarası oluştuğunda batikon sürmüştük iyi gelmişti ama siz yinede sorun veterinize düzgün tedaviyle hızlı toparlar yavrucak :)

tommyse

kesinlikle hastalık zorlu süreç oluyor ama eminim toparlar çünkü daha çok genç veterinere sormuşsunuzdur tabii ama bağışıklık güçlendirici tablet/malt/ilaç alabilirsiniz bu sayede süreç hızlı geçer ve sağlam toparlamış olur ne biliyim bazen kedi stres altındayken süreç daha da uzayabiliyor aslında tedavisi çok büyük olmadığı halde kedinizi stres altında tutmamaya çalışın morali yüksek olsun yani benim oğlumda sokak çocuğu onunda parazit dökmüşlüğü var bizde yara olmamıştı ama hızlı toparlıyorlar merak etmeyin nede olsa tekir :) iç-dış aşısını olmuşsa içiniz rahat olsun içindeki parazitleri dökmeye başladı. en kısa zamanda şifalar dileğiyle

sanyumotun

Öncelikle teşekkür ederim sürekli veterinerle irtibat halindeyim zaten ama sabırsızım galiba hayvan acı çekmesine dayanamıyor da olabilirim kakasını yaparken acı çekiyor taharet alamıyor sürekli kabuk bağlayıp başa dönüyor süreç