Kedim Kutuya Girdi Çıkmıyor Nasıl Evr Alıştırabilirim

Veranifer

Merhaba arkadaşlar bugün kedi evine gittik yavru kedilere bakmak için 2-3 hafta içinde sahiplenecektik fakat bir kediye aşık oldum onu orda bırakamadım 2 buçuk yaşında sol ön ayagını bir trafik kazadında kaybetmiş bir kedi hemen sahiplendik çok stresli olabileceğini söylediler gelirken arabada kuytuya sindi salyaları akıyordu eve girince de hazırladığımız köşesi yerine yatağımın altına girdi çıkmıyor sevince bir şey yapmıyor hiç çizmedi tıslamadı ama alışmasını istiyorum biraz mama yedi biraz su içti ama kedi kumuna ellerini eşeleme hareketini yaptım ama her seferinde kaçıp yatağın altına giriyor internetten kediler için rahatlatıcı müzikşer açtım bi süredir uyuyor ama acaba eve alışması çok mu uzun sürer tuvaletini kuma yapar mı bir de düz yere ve duvara yattı acaba hasta olur mu

6 CEVAP

Infernus

Alışması için biraz zaman verin, üstüne gitmeyin, bir şey yapması için zorlamayın. Kendi haline bırakın bütün dünyası değişti bir kedi için kolay değil. 2.5 yaşındaysa dediğiniz her şeyi biliyordur, yapacaktır. Biraz zaman lazım sadece.

Infernus

O tarz yerlerde çok canlı olduğu için fazla ilgilenememiş olabilirler. Gözlemleyin. Sağlık sorunu olabileceğinden şüphelendiğiniz bir durum olursa o kadar beklemeden bir veterinere götürebilirsiniz genel bir kontrol için. Ama üzerindeki stresi baskıyı atması yeni eve de alışması için biraz süre vermek en güzeli. Sizi de canı gönülden tebrik ederim engelli bir cana mutlu ve huzurlu bir yuva sağladığınız için.

ursaminor

Alışması için güvenmesi lazım. Güven için bolca sevgi ve zaman gerekiyor. Biraz sabırlı olmalısınız... Siz onu tanımaya çalışırken, o da sizi tanımaya çalışıyor. Başına çok kötü şeyler gelmiş. Kazanın dışında sokakta neler yaşadığını bilmiyorsunuz. Çok zor günler geçirmiş olabilir. Ama bunların hepsinin geride kaldığını, artık mutlu bir yuvası olduğunu anlayacak, size sonsuz güvenmeye başlayacaktır. O zaman hayatınızın en mutlu günleri sizi bekliyor demektir :)

Ancak benim tavsiyem bir an önce kendinize iyi bir veteriner seçip, gitmeniz. Ampütasyon operasyonları kolay değil. Ve sonraki komplikasyonları için sürekli kontrol iyi bir seçim. Ne zaman ameliyat olmuş acaba biliyor musunuz? Belki bazı vitaminlere ve ek besinlere vs. ihtiyaç duyuyor olabilir. Bunları hep veteriner söyleyecek size.

Mutlu bir hayat dilerim (gerçi kediyle mutsuz olmak imkansızdır :)

Veranifer

Cok tesekkur ederim surekli uyuyor stresli oldugu icin mi bir de eve gelmeden once veterinere gitmedik belediyenin yerinden sahiplendigimiz icin 15 haziranda tekrar asilari icin gidin bir veterinere sizi bilgilendirirler dediler bundan once gitmeli miyiz cunku tasima kabina girerken tekrar stres olmasindan korkuyorum

Kutunun dışına reddedemeyeceği birkaç mama koyun ve izleyin, yavaş yavaş alışacaktır

Veranifer

Arkadaslar cok tesekkur ederim bir hafta icinde bir veterinerle gorusmeye karar verdik biraz odada isigi kapatip yalniz biraktigimizda miyavlayip yatagima cikti biz girince tekrar kacti bu sefer isigi acip yalniz biraktik bir sure bu sefer yatagin altindan cikip kendini sevdirdi elimizi fln yaladi yavas yavas alisacagini dusunuyorum bir tek tuvaletini yapmadi bunun gece ya da sabah olacagini umut ediyorum ve yine tesekkur ederim tekrar arkadaslar