Gece Saldırma Ve Isırma

ceku_balim

Kedim Ceku (7 aylık) ile yaklaşık 1 2 aydır bir problem yaşıyoruz. Genelde gündüzleri uyuduğu için tüm enerjisi geceye kalıyor. Ben elimden geldiğince gün içinde 10 15 wr dakika oyun oynuyorum fakat asıl enerjisi geceye kalıyor, tabii ki gece hayvanı olması da bir sebebi. Neredeyse her gece 11, 12 civarlarında tüm hareketliliği başlıyor, etrafa koşturuyor en kötüsü bana da saldırabiliyor. Oyun oynaması gerektiğini biliyorum ve oynatıyorum da yatmadan fakat sanki bi anlığına kendini kaybediyor oynarken bana saldırıyor. Yani göz bebek büyümesi, saldırı pozisyonu, kulaklar geride, sadece tıslama veya kabarma yok. Bir av gibi bakıyor ayak, bacak ne varsa ve koşup ısırıyor. Kısırlaştırılmadığından dolayı bir kızgınlık durumu olma ihtimali var mı, başka bir belirti yok, son 1 2 aydır bu çok can sıkmaya başladı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1 CEVAP

merhaba kediler 7. aydan itibaren ergenliğe girerler kızgınlık vs. benim oğlum da yavruyken böyleydi biz 8. ayında kısırlaştırdık normalde 7. ayda götürdüm ama veteriner biraz daha gelişmesi için 8. ayı bekledi eğer kısırlaştırmazsanız şu an yaptığı davranışlar sürekli hale gelebilir veterinere danışmanız daha iyi sizin için iyi günler